Özmen, “Türkiye’de gündem hep magazinsel. Bu ne kadar üzücü. Dünya hızla değişiyor biz niye değişmiyoruz? Demekki bir şeyleri eksik yapıyoruz, tabi değer koymazsan, akıl teri üretmezsen, kıymetli bir şey yaratamazsan gelişemezsin” dedi.
 
 NE ZAMAN GELİŞMİŞ OLACAĞIZ?

Şimşek dikkat çekti Şimşek dikkat çekti


Youtube kanalında konuşan Erhan Özmen, Almanya örneği verdi. Özmen, “Almanlarlar 1938-1939 büyük savaşlarda yerle bir oldular, ben oraya bakarım. Ben dünyadaki 198 ülke içerisinde 32 tane gelişmiş ülkeye bakarım. Benim Türkiyem gelişmiş ülkelerin neresinde, ne zaman gelişmiş olacağız? Doğruları yaptığımız zaman gelişmiş olacağız. Demekki birşeyleri eksik yapıyoruz, tabi değer koymazsan, akıl teri üretmezsen, kıymetli bir şey yaratamazsan 1 dolar 1.5 dolar yerine niye 2.5 dolar versin?” dedi.
 
FİYAT REKABETİNDE BOĞULUP KALIYORUZ
 
Boş gündemlerle zaman kaybettiğimizi dile getiren Özmer, “Madem hızla dünya değişiyor diyoruz biz niye değişmiyoruz? Daha düne kadar izlediğimiz gündemleri görüyorsunuz Türkiye’de, magazinsel gündemler, ne kadar üzücü. Bizim iki haftamızı yediler. Bizim konuşmamız gereken Anadolu’dan çıkan hikayeler. Olağanüstü bir ülke, 800 bin km2, her mevsimi yaşayan, kıyı şeridi dünyada en özel ülkelerden birisi. Ama biz kendi içimizde fiyat rekabetinde boğulup kalıyoruz bunun adı bu” diye konuştu. Meral KINACILAR ERBEKTE