1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Özkarslı 5 yılık vaadini 3 yılda bitirmiş !
Özkarslı 5 yılık vaadini 3 yılda bitirmiş !

Özkarslı 5 yılık vaadini 3 yılda bitirmiş !

Şehitkamil ilçe Belediye Başkanı Metin Özkarslı, düzenlediği basın toplantısında hayli iddialı konuştu ve görevdeki 3 yılını değerlendirirken,...

A+A-

Şehitkamil ilçe Belediye Başkanı Metin Özkarslı, düzenlediği basın toplantısında hayli iddialı konuştu ve görevdeki 3 yılını değerlendirirken, 5 yıllık vaadler zincirini 3 yılda tamamladıklarını söyledi.

"Seçim bildirgesinde 5 yılda yapacağımızı vaadettiğimiz her şeyi 3 yılda bitirdik" diyen Özkarslı, "Bundan sonra yan gelip yatacak değiliz. Hızlı bir şekilde yeni projeler üreterek halkımızın hizmetine sunacağız. İki günü denk olan zarardadır" şeklinde konuştu.

45 DAKİKALIK CD

3 yılda yaptıkları çalışmaları 45 dakikalık CD'ne sığdaran Şehitkamil Belediye Başkanı Metin Özkarslı, verilen hizmetleri geçmiş belediyelerle mukayese etti. "İşte 15 yılda yapılanlara karşılık 3 yılda yaptıklarımız" diye konuşan Özkarslı, "15 yılda yapılan 75 parka karşılık biz 3 yılda 114 park, 10 sosyal tesise karşılık 14 sosyal tesis, 250 km. asfalta karşılık 240 km. asfalt, 200 km. kaldırıma karşılık 210 km. kaldırım ve 2000 konuta karşılık da 2064 konut yaptırdık. 2500 konut daha yapılacak. Mevreşehir Başak Konaklarında ise 300 daire 1 yılda tamamlandı" dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖNEMLİ ADIM

Devlette devamlılığın esas olduğunu ifade eden Metin Özkarslı, hizmet akışı ve hizmet birliğinin sağlanmasında "yönetim anlayışının" ayrı bir önem arzettiğine dikkat çekti. Sosyal dayanışma ve şehir kardeşliği projesi kapsamında kurdukları Sevgi Mağazası ile 32 bin vatandaşa çeşitli giyim ve ev eşyası dağıttıklarını sözkonusu eden Başkan, "İlçenin genel görünümünü çağdaş bir düzeye getirmek amacıyla başlattığımız kentsel dönüşüm projesi hızla devam ediyor. İpek yolu üzerinde 24000 metrekarelik alanda çalışmalar başlatıldı. Seyrantepe ve Basra bölgelerinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor." şeklinde konuştu.

YAN GELİP YATMAYACAĞIZ

Belediyenin 3 yıllık çalışmalarını 45 dakikalık CD'ne kaydettiren Özkarslı, hazırlattığı bir tanıtım rehberini basına dağıttı. Belediyenin çocuklar, gençler ve yetişkinler için düzenlediği sosyal etkinlikleri dile getiren Özkarslı, 30 okulun ihtiyaçlarını giderdiklerini, açtıkları yaz kursları ile 7 dalda 10 bin gencin faydalandığını ifade etti. Yaptıkları çalışmaların halk tarafından memnuniyetle izlendiğini, bunu halkın "Şehitkamil çalışıyor" ifadesinden anladıklarını söz konusu eden Özkarslı, yeşile verdikleri önemi diktikleri 90 bin fidanla isbat ettiklerini iddia etti. Başkan; "5 yılda vaadettiklerimizi 3 yıla sığdırdık diye bundan sonra yan gelip yatmayacağız. Yeni yeni projeler üreterek halkımızın hizmetine sunacağız." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.