YILMAZ:SURİYELİLER KARDEŞİMİZDİR

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, çeşitli mahallelerde ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşları sağduyulu davranmaya davet etti. Başkan Yılmaz, “Oynanan oyunları biliyoruz. Bu oyunlara alet olmayacağız. Türk Bayrağı’na el uzatanlara, vatanımıza el uzatana yüzyıllar önce ne yaptığımızı tüm dünya bilir. Lütfen, ne olur, düşmanlarımızın beklediği o görüntüyü vermeyelim. Türk milletine yakışan şekilde bu günleri geçireceğiz.” dedi.

Özellikle gençlere sahip çıkılması gerektiğini dile getiren Başkan Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:“Aziz milletim, sevgili gençler, sağcısı, solcusu tüm kardeşlerim, yaşananları üzülerek izliyoruz. Oynanan oyunları biliyoruz. Bu oyunlara alet olmayacağız. Sizlere gaz vermek isteyecekler. Sizleri, sokağa dökmek isteyecekler. Bizim, bunlara ihtiyacımız yok. Türk Bayrağı’na el uzatanlara, vatanımıza el uzatana yüzyıllar önce ne yaptığımızı tüm dünya bilir. Sevgili dostlarım; lütfen, hepimiz bu süreci yakışan şekilde geçireceğiz. Suriyeliler, kardeşimizdir. Suriyelileri görüp kovalamak, onlara hakaret etmek, onları sokakta görüp rencide etmek bize yakışmaz. Hiçbir Türk gencine yakıştırmam. Türk Devleti, yeri geldiğinde ne yapacağını çok iyi bilir. Lütfen, ne olur, düşmanlarımızın beklediği o görüntüyü vermeyelim. Tepkinizi ortaya koydunuz. Haklısınız. Ama Müslüman bir Türk genci olarak, bu memleketin bir belediye başkanı olarak sizlerden rica ediyorum. Bugün, yarın, diğer günler önemli. Evlerimizde çaylarımızı içelim, sohbetlerimizi yapalım. Sevgili gençler, biz Türk milletiyiz. Türk milletine yakışan şekilde bu günleri geçireceğiz.”

DOĞAN:DEVLETİMİZE VE BİZE GÜVENİN

Nizip Belediye Başkanı Ali Doğan, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili vatandaşlara sağduyu çağrısı yaptı. Doğan, ‘’Mensubu olmaktan şeref duyduğum değerli Nizipli hemşerilerimiz hangi gerekçe olursa olsun Aziz milletimizi, merhamet, samimiyet ve insan  onuruna yönelik fedakarlığa zeval getirecek davranışta bulunmayalım. Ülkemizi uluslararası kamuoyunda olumsuz fikirle muhatap kılmayalım. Devletimize, bize güvenin. Sizleri çok seviyorum.” Dedi.

Tayyar muhalefetin yapamadığını yapıyor Tayyar muhalefetin yapamadığını yapıyor

GÖÇER:BU OLAYLAR TESADÜF DEĞİL

HÜDA PAR Gaziantep İl Başkanı Faruk Göçer, Kayseri'deki olaylar ve sonrasında yaşananlarla ilgili provokasyona gelinmemesi konusunda uyarıda bulundu. Göçer, Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin tekrar başlama arifesinde çıkan bu olayların tesadüf olmadığına dikkat çekti.

Gazianteplilere seslenen Göçer şunları söyledi:”Gaziantepli hemşehrilerim! Sizler Şehit Kamil’İin ve Şahinbey’in torunlarısınız. Bizler Antep'i hep beraber kurtardık ve hep beraber Gaziantep yaptık. Yıllardır kardeşçe hep birlikte yaşıyoruz. Düşmanımız işgalci batılılar ve siyonistlerin güvenliği için topraklarımızda gözü olan sömürgecilerdir. Son günlerde sosyal medya üzerinden belli çevreler bilinçli bir şekilde kaos ortamı oluşturmak ve halkımızın huzurunu bozmaya yönelik girişimlerde bulunmaktadır. Yüzyılı aşkın bir süredir bu tarz kirli oyunlarla coğrafyamıza çeşitli operasyonlar çekildi. Bu oyunlar yıllardır devam etmektedir. Bugün, figüranları değişmiş olsa da ana aktörleri değişmemiş olan aynı kirli oyun bir kez daha sergilenmek istenmektedir. Gerekçesi ne olursa olsun bu kirli senaryonun figüranlığını yapanlara prim vermemeli; toplumsal huzur ve barışı hedef alan her türlü yaklaşımdan uzak durmalıyız.” 

Editör: Ebru Kont