Gaziantep’te toplu taşıma hizmeti sunan esnaf, ulaşım ücretlerine zam için Büyükşehir Belediyesi’nin kapısını çalmıştı. Yapılan görüşmelerde Minibüsçüler Odası biniş ücretlerinin 27 TL olması için talepte bulunurken, Büyükşehir Belediyesi ise ücretlerin yüksek olduğunu kaydetmişti. Zamlı oranı ile ilgili orta yolun bulunmasının ardından yeni tarife dün itibariyle yürürlüğe girdi. 

ÇOLAK ZAMLI TARİFEYİ DUYURMUŞTU

Acar’dan birlik ve beraberlik mesajı Acar’dan birlik ve beraberlik mesajı

Gaziantep Minibüs ve Otobüscüler Odası Başkanı Sofu Çolak, 'Odamızın yoğun çabaları sonucu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile zam görüşmeleri tamamlanmıştır. Buna göre Tam: 21,00 TL, Öğrenci 13,50 TL (11 TL + 2,50 TL Destek), Serbest desteği 5,00 TL olarak uygulanacaktır. Başpınar tarifeleri de aynı oranda artacaktır. Esnafımıza hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. Odamız dışında yapılan paylaşımlara itibar etmeyiniz.” uyarısı yapmıştı.

GİDİŞ-GELİŞ 42 TL

Yeni zamlı tarifeye göre tam binişler 21 TL, Öğrenci 11 TL, tam aktarma 12.60 TL, öğrenci aktarma ise 6.60 TL, Başpınar binişleri ise 27.25 TL oldu. Pazar günü itibariyle başlayan  yeni tarife ile Gaziantep’te bir vatandaşın cebinden çıkacak günlük ücret 42 TL’ye yükseldi.  

Editör: Leyla Özekşi Polat