İrfan Karakuzulu, resmen başkan İrfan Karakuzulu, resmen başkan

İnan, Süper Lig'in 38. ve son haftasında Pendik Stadı'nda Siltaş Yapı Pendikspor'u 1-0 yendikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Gaziantep FK Teknik Direktörü Selçuk İnan ise, “Öncelikle oyuncularımızı tebrik ederek sözüme başlamak istiyorum. 10 haftadır çok iyi mücadele ettiler. Evet saha içinde karakter koydular, şehir için ellerinden geleni yaptılar. Ama en önemlisi de bize hep iyi niyetli yaklaştılar. Söylediğimiz her şeyi yapmaya çalıştılar. Sağ olsunlar. O yüzden başrol olanlara yani oyuncularıma etmek istiyorum huzurlarınızda. Sonra başkanımıza ve yöneticilerimize verdikleri uğraş için mücadeleler için ayrıca teşekkür ediyorum. Taraftarlarımıza da keza her yerde bizimle beraber oldular. Bizi hiç yalnız bırakmadılar ve inançlarını hep bize eşlik ettirdiler. Onlara da ayrı bir teşekkür. Onlar hak ediyordu. Bu şehir bu ligde kalmayı hak ediyordu. O yüzden de onlar adına da mutluyum. Son olarak da ekibime, ekip arkadaşlarıma, çalışma arkadaşlarıma büyük bir teşekkür etmek istiyorum. Geldiğimiz günden beri büyük fedakarlıkla çalıştık. İşimiz kolay değildi. Bunun farkındaydık lakin cesaretli karar aldık. Cesaretli davrandık. Çok çalıştık, çok emek verdik. Karşılığında da bu şekilde ligde kalmak ayrıca bizi çok mutlu etti. Gururlu kıldı. O yüzden de onlara da büyük bir teşekkür borçluyum. Maçla ilgili teknik anlamda bugün bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü bugün kazanılması, puan alınması gereken bir maçtı. Oyuncularımız stresli, tedirgindi. Bu da gayet normal. En nihayetinde maçı kazanarak bitirdik. Ligi on birinci sırada bitirdik. Bu da önemli bir şey özgüven için. Oyuncularımı tekrardan kutluyorum. Kazandığımız için de çok mutluyum” dedi.

“Bugün şampiyon olmuş gibi kendimi çok mutlu, gururlu hissediyorum”

Şampiyon olmuşçasına sevindiğini ifade eden Selçuk İnan, “Bu benim antrenörlükteki 4. yılım. İki sene Galatasaray'da antrenörlük yaptım. Söylediğiniz gibi bir golle şampiyonluk kaçırdım antrenörken. UEFA Kupası maçları oynadım. Kötü dönemlerimiz oldu. Bunları da yaşadım. Kasımpaşa'da bir teknik direktörlük yapma fırsatım oldu. Orada da önemli işler yaptım, yaşadım. Bugün de böyle zor bir zamanda Gaziantep FK’nın başına gelmek, o riski almak, kariyerim adına çok kolay bir şey değildi belki ama artık kendimi buna hazır hissediyorum. Bütün hayatım boyunca hep sorumluluk aldım. Oynadığım bütün en alt yaş grubundan son bıraktığım güne kadar hep kaptanlık yaptım sorumluluk aldım. O yüzden de bu konuda kendimi biraz avantajlı da görüyordum, doğruyu söylemek gerekirse. Bu olaylara, bu anlara alışkınım. Evet, kümede kalmak belki şampiyonluk gibi değil ama inanın bugün belki şampiyon olmuş kadar sevindim. Çünkü oyuncuların şehrin o mutluluğunu gördüğünüzde başka bir gurur duyuyorsunuz. Zaten şampiyonluklardaki en önemli şey oynadığınız takımın taraftarlarını bu kadar mutlu görmek sizi ayrıca bir mutlu ediyor. Şimdi bugün şampiyon olmuş gibi kendimi çok mutlu, gururlu hissediyorum” diye konuştu.
 

Editör: Serdar Özekşi