1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. OSB'de Cengiz Şimşek'e güven seçimi
OSB'de Cengiz Şimşek'e güven seçimi

OSB'de Cengiz Şimşek'e güven seçimi

Ortak akıl kazandı.

A+A-

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet seçimi yapıldı. Yoğun katılımın sağlandığı seçimde Cengiz Şimşek, sanayicilerin güven oyuyla yeniden başkanlığa seçildi. OSB Bölge Müdürü M.Özer Özcan'ın sunumuyla başlayan seçimlerde divan başkanı Adnan Ünverdi, üyeler Tuncay Yıldırım, Mehmet Akıncı katip üye ise Mehmet Çıkmaz oldu. Seçimlerde eski yönetimden listede Halil Tepe, Ömer Cıncıkçı ve Şerif Selçuk yer almazken, yerine Yaşar Erturhan, Ercan Sayın ve Necmettin Memiş listeye yeni giren isimler oldular. OSB Başkanı Cengiz Şimşek, teşekkür konuşmasında "Organize Sanayi Bölgesinin başkanlığına siz sanayicilerimizin güven ve takdiri ile bir kez daha seçilmiş olmanın onur ve sevincini yaşamaktayız. Bu görevin büyük sorumluluklar içerdiğinin bilincindeyiz. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesinin değerleri ve amaçları doğrultusunda bize duyulan güven ve cesaretle Yeni Başkanlık dönemimizin daha güçlü ve büyüyen Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi olacağının temennisi ile yapılan müteşebbis heyet seçiminin sanayimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi. 

ortak-akil-kazandi12.jpg

Şehitkamil Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan OSB Müteşebbis heyet seçim toplantısına ilgi büyüktü. Genel Kurula Vali Davut Gül, Milletvekili Mehmet Erdoğan, belediye başkanları, Oda ve Borsa başkanları ve sanayiciler katıldı. Genel Kurulda Divan Başkanlığını GSO Başkanı Adnan Ünverdi yaparken, divan heyeti Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Akıncı ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Mehmet Çıkmaz'dan oluştu. 

ortak-akil-kazandi1.jpeg

ORTAK AKIL, ORTAK YÖNETİM ANLAYIŞI 

OSB Başkanı Cengiz Şimşek, OSB'nin gerçekleştirdiği ve planladığı projelerini anlattı. Konuşmasına terörü kınayarak başlayan Başkan Şimşek, "Görevde bulunduğumuz süre içerisinde, sizlerin hiçbir zaman eksilmeyen desteğiniz ve güveniniz ile Organize Sanayi Bölgemizi geleceğe taşıyacak önemli projelere imza attık. Başarılar tesadüf değildir. Üreten, istihdam yaratan ve de ülkesine katma değer sağlayan siz sanayici dostlarımız bu duyguları çalışmalarınızla çok yakından bilmektesiniz. Siz sanayicilerimizin de söz sahibi olduğu yönetim şekli ve her birinizin fikirlerinin ne denli kıymetli olduğunun bilinciyle ortak bir yönetim oluşturduk. Hep birlikte çok çalıştık. Açık kapı mantığı ile her zaman ulaşılabilir olduk. Sanayicimizin önündeki engelleri ve bürokrasiyi minimuma indirdik" dedi. 

ortak-akil-kazandi3.jpg

GÜÇLENİYORUZ

Başkan Şimşek, genel kurulda yaptığı konuşmada şöyle devam etti: "Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi 2023 Türkiye Yüzyılında gücüne güç katarak büyüyor büyümeye devam ediyor. Gururla söylüyorum ki küresel ekonomiye yön veren en önemli aktörlerden biri olduk. OSB’miz için öncelik arz eden projelerimizi sizlere kısaca anlatmak istiyorum.  11 milyon metrekarelik alan üzerinde kurulan 6. Organize Sanayi Bölgemizin kamulaştırma çalışmalarının yüzde 60’lık kısmını tamamladık. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise yeni yatırımcılarımıza tahsis işlemlerini yapmaya başlayacağız"

ortak-akil-kazandi-divan.jpg

OSB, MEGA PROJELERLE CAZİBE MERKEZİ OLUYOR

"Fırat Nehri-OSB arası su isale hattı projemizi 1 yıl içinde faaliyete geçireceğiz" diyen Şimşek, "Bu projenin tamamlanması ile birlikte suya dayalı dokuma, iplik boyama ve buna benzer sektörler gelişecek ve sanayimizde çeşitlilik artacaktır. OSB Finans Merkezi,  OSB içerisine yapacağımız emniyet binası,  OSB içerisinde bulunan TSE Binası yerine yapacağımız 3 Çarşı Projesi, OSB Travmatik Acil Durum Hastanesi ve Erikli Köprülü kavşak projelerini yapacağız. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreyolu mevkii Dülükbaba güzergahında yapılacak olan, kavşak projesinin yapımına destek olacağız. Bu kavşağı OSB içerisinde yaptığımız TAG otoyolu köprülü kavşağa bağlayarak ulaşımı rahatlatacağız"

ortak-akil-kazandi-cengiz.jpeg

MÜTEŞEBBİS RUH ÖNEMLİ

Çevreye duyarlı bir OSB için çalıştıklarını anlatan Şimşek, "Giderek tükenen doğal kaynaklar ve kıt enerji kaynakları nedeni ile yönümüzü çevirdiğimiz güneş enerji santralleri için yaptığımız modern ve teknolojiye uyumlu altyapımız ile 106 sanayicimizin 225MW’lık enerji santrallerini çok kısa süre içerisinde kurmalarına destek olduk. 175MW’ lık yeni GES kurulum çalışmalarına da devam edeceğiz. Gaziantep Sanayisini bugünlere taşıyan güç, içinde barındırdığı müteşebbis ruhudur. Gelecek ile ilgili vizyonumuz çevreye duyarlı bir OSB’dir. Dünya değişiyor. Üretim anlayışları gelişiyor. Bizler üretim yaparken, doğamızı yani evimiz olan çevremizi de kirletmemek ve korumak zorundayız. Bu amaçla gerekli alt yapıların zamanında yapılmasına, firmalarımızın bilinçlenmesine ve topyekûn bir duyarlılık sergilenmesine büyük gayret gösteriyoruz.  Bizlerin bir tek önceliği var; o da güçlü Gaziantep, güçlü Türkiye! Öncelikli hedefimiz Gaziantep OSB'yi her zaman cazibe merkezi yapmaktır. Başladığımız ve çalışmaları devam eden projelerimizin hayata geçmesi ile bu hayalimizi gerçekleştireceğiz. Sanayi bölgemizden başarı hikayeleri ile yeni global markaların çıkmasını sağlamak için altyapımızı güçlendirmenin gayreti içerisindeyiz"

ortak-akil-kazandi-davut-gum.jpeg

GÜL: HAYAL EDİLEMEYECEK BAŞARILAR

Gaziantep Valisi Davut Gül de OSB Başkanı Cengiz Şimşek'in hayal edilemeyecek başarılara imza attığını vurguladı. Vali Gül, OSB'de Çatı GES projeleri ve Fırat'ın suyunun OSB'ye getirilmesi gibi projelerin önemine dikkat çektikten sonra, "Son 4 yılda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılanlar sadece Gaziantep'te değil, Türkiye'de de altın harflerle yazılacak çalışmalardır. Emeği geçen başkanımız Cengiz Bey'e ve müteşebbis üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. 

ERDOĞAN: KRİZE RAĞMEN BÜYÜDÜ

Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan da genel kurulda yaptığı konuşmada, Gaziantep OSB'nin başarısını anlattı. Gaziantep sanayisinin büyüyerek yoluna devam ettiğini belirten Milletvekili Erdoğan, "Pandemiye rağmen, global krize rağmen sanayimiz büyüyor. Zaten dünyada iki ülke ekonomisi büyüyor. Birisi Çin, diğeri Türkiye. Sanayimiz büyürken, bu büyümeyi organize edecek bir başkana ihtiyaç var. Cengiz bey de bunu başarı ile yerine getiriyor. Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi yüzde 30 büyüdü. Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü sanayi büyüdükçe ekmeğimiz büyüyor, Türkiye büyüyor. Bugün İstanbul'a, Kilis'e ve Karkamış'a atılan bombalar bunun içindir. Türkiye'nin büyümesini engellemek içindir" şeklinde konuştu. 

ortak-akil-kazandi-erdogan.jpg

OSB'NİN YENİ YÖNETİM KURULU 

Konuşmaların ardından seçimlere gidildi. Tek liste halinde yapılan seçimlerin sonunda, Cengiz Şimşek başkanlığındaki asil yönetim kurulu listesinde

Özgür Özdağlı, Mehmet Özmen, Hüseyin Ulutaş, Yaşar Erturhan, Ercan Sayın ve Necmettin Memiş yer aldı. 

Yedek liste ise Bayram Kemal Kılıç, Ferhan Sağım, Uğur Nacarkahya, Hakan Aslansoy, İrfan Kılınç, Mehmet Özkaya ve Fazıl Özyaşar'dan oluştu. / Leyla Özekşi Polat – Meral Kınacılar Erbekte

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.