1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ortaklık şart oldu
Ortaklık şart oldu

Ortaklık şart oldu

TİCARET Odası Başkanı Mehmet Aslan, "Büyümek her zaman kendi sermayemizle olmaz. İşbirliği yapacağız, alacağız-satacağız, ortak olacağız. Yurt içi ve dışı ortaklıkları sıcak bakıyorum" dedi.

A+A-

TİCARET Odası Başkanı Mehmet Aslan, "Büyümek her zaman kendi sermayemizle olmaz. İşbirliği yapacağız, alacağız-satacağız, ortak olacağız. Yurt içi ve dışı ortaklıkları sıcak bakıyorum" dedi.

Gaziantep Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ve Gaziantep Dernekleri Federasyonu işbirliğiyle gerçekleşen panelde konuşan Aslan, Gaziantep'in onlarca ülkeye ihracat yaptığını, bu yıl 7 milyar dolar ihracat hedefi koyan bir şehir olduğunu belirtti.

ORTAKLIKLAR ÖNEMLİ KONU

Günümüzde Çağı yakalamanın ve değişimi yakalamanın esas olduğuna vurgu yapan Başkan Aslan, "Bundan on yıl önceki ilişkiler şirketler arası veya ülkeler arası ticari ilişkiler ile bugün arasında çok fark var. Bir yıl öncesine göre fark var, bir yıl sonra çok daha farklı olacak. Öylesine gelişen teknoloji, iletişim hızı var ki bunun yanında öylesi bir sermaye birikimi ve ülkelerarası sermayenin iç içe girişi var ki bunu yakalayamamak veya bunlara ayak uyduramamak kendi başınıza kalmanızdan öteye götürmez. İşte bu toplantının amacı şirket birleşmeleri, satın almaları, ortaklıklar Gaziantep için önemli bir konu" dedi.

ORTAKLIK KURMALIYIZ

"Gaziantep’te uluslararası ve yerel firmalarla birleşme potansiyeline ulaşmış firmalar var" diyen Aslan, "Düşünün ilk 1000’in içerisinde 56 firmamız var. Önce zihinlerimize şirket birleşimi, satın alma veya ortaklık kurmayı yerleştirmemiz gerekiyor. Zihninizde bu konuların zeminin hazırlayamazsanız, birleşme görüşmelerine başlasanız bile bir süre sonra tıkanırsınız. Yani zihinsel bir değişime ihtiyaç var. Bu şehrin sadece kendi insanı ile değil, tüm bölgenin kalkınmasıyla ilgili öncü rolü var. Hedeflenen sıçrama ve gelişim, sadece kendi sermayemizle olmaz. Teknolojiyi geliştirmek için, sermayeleri kuvvetlendirip uluslararası rekabet edebilmek için birleşeceğiz, satın alacağız, ortak olacağız, iş birliği yapacağız, yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

BİRLİKTELİKTEN KUVVET DOĞAR

TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cengiz Konukoğlu ise birliktelikten kuvvet doğduğunu belirtti. Konukoğlu, "Ortak aklı yapıyoruz ama ceplerimizi birleştiremiyoruz. Önce duygusallığı bir kenara koyup, hedefleri akılda bitirmek gerek. Ortak aklın dışında işbirliği sağlanabilirse hedeflere daha kolayı ulaşabiliriz" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.