1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Organizede tarih yazıldı
Organizede tarih yazıldı

Organizede tarih yazıldı

1-"50 Yatak kapasiteli Travmatik Acil Durum Hastanesinde: 13 adet Poliklinik ile Destek odaları yapılacak.

A+A-

2-Organizede bulunan sanayi tesislerinin gelecekte su sorunu yaşamaması için Fırat’ın suyu OSB’ye getirilecek.

3-Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu Erikçe Köprülü Kavşağı Yapım İşi Projesiyle  birlikte 4- 5 ve 6. OSB’ye gelen yol kısalacak ve Adana yoluna doğru trafik yükü azalacak.
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'ne tarih yazılıyor. Hiçbir dönemde böylesine kapsamlı ve aciliyet gerektiren sorunların çözümü için projenin yapılmadığı OSB'de ilk olarak 50 yataklı Travmatik Acil Durum Hastanesi için beklenen hamle yapıldı. Gaziantep Organize Sanayi Bölge Başkanı Cengiz Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri Ankara'da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşerek ihale için düğmeye bastı. 7-8 ay içinde devreye alınacak olan Travmatik Acil Durum Hastanesi büyük bir açığı kapatacak. OSB Başkanı Cengiz Şimşek, yapılacak olan hastane ile işçilerin tedavi ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya desteklerinden dolayı teşekkür eden Başkan Şimşek, "Bizler için çalışanlarımızın ve insanlarımızın sağlığı her şeyden önce gelir. Nüfusu birçok şehirden fazla olan Organize Sanayi Bölgemiz aynı zamanda şehirler arası yol güzergahında bulunmaktadır. Dolayısıyla böyle bir hastanenin yapılması büyük bir ihtiyaçtır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz" diye konuştu.

PROTOKOL İMZALANMIŞTI

Organize Sanayi Bölgesine iki önemli sağlık desteği için geçtiğimiz yıl protokol imzalanmıştı. Başkan Şimşek’in Acil Müdahale Hastanesi talebine olumlu yanıt veren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü görevlilerine Gaziantep Organize Sanayi Bölgesine hastane kurulması için gerekli çalışmaları başlatmaları konusunda talimat vermişti. 

ÇOK VERİMLİ GEÇTİ

Şimşek, Ankara programı ile ilgili yaptığı değerlendirmede, şöyle dedi: “Gerek Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, gerekse de Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmeler verimli bir şekilde noktalandı. Sayın Bakanlarımıza Gaziantep’e verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Özellikle OSB’ye Acil Müdahale Hastanesinin yapılacak olmasını çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

KAPSAMLI BİR HASTANE

Başkan Şimşek, hastane projesinin kendileri için çok öneli olduğunu belirterek, "50 Yatak kapasiteli Travmatik Acil Durum Hastanesinde: 13 adet Poliklinik ile Destek odaları, Öngörülen Poliklinikler: İç Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Yanık Bölümü, Kadın Doğum Bölümü, Genel Cerrahi, Damar Cerrahi, Nöroloji, Üroloji, Kulak Burun Boğaz, Anestezi, Plastik Cerrahi, Cildiye, Diş, Ortopedi, Psikiyatri, Göz Hastalıkları, Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Acil ve Fizik Tedavi,  3 Adet Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitesi, Ultrason, Tomografi, Röntgen, Hematoloji Bölümleri yer alacak. Ankara'da sağlık bakanımız Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede projeyi sunduk ve onay aldık. İhalesi hemen yapılacak olan hastanemiz 7-8 ay içinde devrede olacak" dedi. 

ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Başkanı Cengiz Şimşek, Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Cıncıkcı,Hüseyin Ulutaş, Özgür Özdağlı, İbrahim Gümüşoğlu, Savaş Mahsereci ve Bölge Müdürü M. Özer Özcan’dan oluşan OSB Heyeti, Ankara’da Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan’ı ziyaret ederek, OSB’nin devam eden ve planlanan altyapı projeleri ile ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.

PROJE, BAKAN VARANK’A TESLİM EDİLDİ 

OSB Başkanı Cengiz Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’la, Fırat’ın suyunun OSB’ye getirilmesini sağlayacak proje üzerinde görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sırasında, OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Gaziantep OSB kullanma suyu uygulama projesini ihalesinin yapılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a teslim etti. 

KESİNTİSİZ, KALİTELİ VE UCUZ SU

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan sanayi tesislerinin gelecekte su sorunu yaşamaması için Fırat’ın suyunun OSB’ye getirilmesinin büyük önem taşıdığını belirten OSB Başkanı Şimşek, “Fırat nehrinin suyunun OSB’ye getirilmesi OSB için olduğu kadar Gaziantep için de hayati önem taşıyor. Projenin hayata geçirilmesi ile birlikte yer altı su kaynaklarımız korunacak aynı zamanda sanayi tesislerimiz kesintisiz, kaliteli ve daha ucuz suya kavuşacak. Bu önemli projeye desteğini ve emeğini esirgemeyen sayın Bakanımız Mustafa Varank’a teşekkür ederiz” diye konuştu. 

ULAŞIMI RAHATLATACAK PROJE 

Başkan Şimşek ve beraberindeki heyet, OSB’nin ulaşım ile ilgili sorunların çözümü için Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile makamında bir görüşme yaptı. Görüşme sırasında, OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Organize Sanayi Bölgesine ulaşımı kolaylaştıracak olan projelerle ilgili Bakan Karaismailoğlu’na bilgi verdi ve Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu Erikçe Köprülü Kavşağı Yapım İşi Projesini onaya sundu. Proje ile birlikte 4, 5 ve 6. OSB’ye gelen yol kısalacak ve Adana yoluna doğru trafik yükü azalacak. 

OTOBAN GİŞELERİ OSB DIŞINA ÇIKARILMALI 

Ulaşım kolaylaştırılmasının önemine dikkat çeken Başkan Cengiz Şimşek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yapılan görüşmeyle ilgili olarak, “OSB’ye ulaşımın kısaltılmasını ve kolaylaştırılmasını çok önemsiyoruz. Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile ulaşım altyapımız ve projelerimiz hakkında geniş kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. OSB bağlantılı köprülü kavşak projemiz hakkında bilgi verdik. OSB içindeki yolları kısaltacak olan bu proje ile hem maddi kazanç elde edileceğini hem de kamyon ve TIR’ların çevreye zararlı olan egsoz gazlarının azaltılacağını anlattık. Ayrıca, OSB içerisinde bulunan Otoban gişelerinin OSB sınırı dışına alınmasını talep ettik. Sayın Bakanımıza ilgisinden ve desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum