1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ökkeş Titiz geleneği devam edecek
Ökkeş Titiz geleneği devam edecek

Ökkeş Titiz geleneği devam edecek

Türkiye Muhtarlar Derneği Gaziantep Şubesi, Ökkeş Titiz’in vefatının ardından yönetim tarafından başkanlığa getirilen oğlu Kemal Titiz kendisiyle ilgili eleştirilere cevap verdi.

A+A-

Kemal Titiz’in 1. yedek üye olarak toplantıya davet edildiği ve 9 yönetim kurulu üyesi tarafından oy birliği ile başkanlığa seçildiği belirtilerek, “Amaç babadan oğula geçen bir yönetim değil, aksine Ökkeş Titiz geleneğini olduğu gibi devam ettirmektir” denildi.

HACI YILDIZ DA OY KULLANDI

Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz’in vefatının ardından 9 yönetim kurulu üyesinin kendi aralarında toplandığı ve son genel kurulda listede 1. yedek üyenin de toplantıya davet edildiği belirtildi. Açıklamada, “Yedek üyeler listesinde 1. Sırada olan M. Kemal Titiz uzun yıllardır derneğin kayıtlı üyesidir. Son Yönetim Kurulu toplantısında M. Kemal Titiz 10’uncu yönetim kurulu üyesi olarak asil üye hakkını almıştır ve karar toplantısında hazır bulunmuştur. M.Kemal Titiz 9 yönetim kurulu üyesiyle beraber oy birliği ile başkanlığa uygun görülmüştür. Yönetim kurulu içerisinde yer alan Hacı Yıldız ise M.Kemal Titiz’in başkanlığı için diğer yönetim kurulu üyeleri ile beraber oy kullanmıştır.” denildi.

AMAÇ, ÖKKEŞ TİTİZ GELENEĞİNİ DEVAM ETTİRMEK

Genel Kurul ve tüzüğün yönetim kurulunun da üstünde olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:“Genel kurul yönetim listesini sadece seçer. Liste seçildikten sonra Yönetim Kurulu toplanır ve başkanını seçer diğer başkan yardımcısı, sayman gibi oluşumları da aynı zamanda seçer. Yönetim kurulu listesi değişik ve farklı mahalle muhtarlarından farklı siyasi görüşlerden oluşmuştur ve fikir birliği vardır. Başkanlık diye bir yarışları yoktur. Tek yarış hizmet yarışıdır. Hep birlikte hareket etme modeli Gaziantep Modeli olup Muhtarlarda merhum Ökkeş Titiz’in oluşturduğu yolu takip etmektedir. Amaç babadan oğula geçen bir yönetim değil, aksine Ökkeş Titiz geleneğini olduğu gibi devam ettirmektir. Sosyal medyada farklı iddialarda bulunanlar gizli isimle değil, gerçek isimle ve tanışarak bire bir diyalog yöntemiyle bu olayı irdelememiz kamu yararı adına daha iyi olacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.