Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde, tasarruf tedbirleri kapsamında düğmeye basıldı. 10 Milyar TL’ye yakın borcu olan Büyükşehir Belediyesinde ilk etapta 23 olan daire sayısı 19’a düşürülürken, 60 adet kiralık araçta geri gönderildi. Bununla da kalınmadı, araçlar için havuz sistemi getirildi, müdürlükler, genel sekreter yardımcılıkları, kimin işi varsa aracı havuzdan kullanacak. 

BİR İNTİHARIN ACI GERÇEĞİ BİR İNTİHARIN ACI GERÇEĞİ

DAİRE SAYISI 19’A DÜŞTÜ

Personel, araç, temsil, faiz giderleri ve sosyal hizmetlerin yanı sıra deprem döneminde çok fazla giderin olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde borç 10 milyar liraya dayandı.  Enflasyonla mücadele kapsamında kamuda tasarruf tedbirlerini Gaziantep Büyükşehir Belediyesi de hayata geçirecek. Büyükşehir Belediyesi’nde Daire sayısı 23’ten, 19’a düşürüldü. Kapatılan daireler arasında Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu Daire Başkanlığı (KUDEB), Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ve Afet sonrası açılan daire başkanlıkları var. Artık KUDEB İmar Dairesinin, Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı ise Tarım Dairesinin altında hizmet verecek. 

60 ADET ARAÇ GERİ GÖNDERİLDİ

Tasarruf tedbirleri kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi AHL ve 06 BEZ plakalı kiralık araçlardan 60 adetini geri gönderdi. Büyükşehir belediyesinde deprem döneminde müdürlüklere ihtiyaç nedeniyle çok sayıda araç tahsis edilmişti. Bununla hem yakıt, hem personel maliyetinden tasarruf edilmesi amaçlanıyor. Büyükşehirde bir karar daha alında, araçlar için havuz sistemi getirildi, müdürlükler, genel sekreter yardımcılıkları, kimin işi varsa artık aracı havuzdan kullanacak. Meral KINACILAR ERBEKTE