Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

ÖKKEŞ ÖZEKŞİ

A+A-
Kime oy vereceğim ?

Artık "ne yazılsa, ne söylense boş, çünkü herkes kararını verdi" demiyorum.. Ne enteresandır ki, hala kararsızlar var. Dün bile bazı arkadaşlarla konuştuğumda söz birliği etmişcesine "acaba şu partiye mi yoksa şuna mı versem" diyorlardı..
Bunlar daha önce oy verdikleri partiye şimdi vermeyecekleri konusunda kesin karar vermiş insanlar. Ama oy verme konusunda nedense kararsız kalmışlar.. Onlara elbette görüşlerimizi düşüncelerimizi aktarıyoruz, ama asla etkileme ve yönlendirme gibi bir önerimiz olmuyor.
Sadece "sandık başına gidene kadar karar veremezsen, oy atacağın bölüme girdiğinde yüreğinin sesini dinle, kentini düşün, ülkeni düşün ve hangi partiyi kendine yakın görürsen oy pusulasındaki bölüme mührü bas"diyorum..
Gelelim işin bizi ilgilendiren kısmına..
Peki ben oyumu kime vereceğim ?
Bazı arkadaşlar yazıyor, ulusal gazetelerde bunu açıkça ifade edenlerde var. Aslında onların ne kadar doğru ve ne kadar samimi olduklarını azbuçuk tahmin edebiliyorum.. Tıpkı çoğunun yalan söylediğini tahmin ettiğim gibi.. Çünkü "Vereceğim" diyenlerin kapalı bölümde tam tersini yapmayacağının garantisi var mı ?
Ama sakın beni böylelerine benzetmeyin.. Asla ve asla yapmayacağım veya yerine getirmeyeceğim sözü veremem. Sizlere karşı her zaman dürüst olduğum için sadece ne yapacağımı söylemek istiyorum.. Çoğunuz biliyorsunuz, bu güne kadar seçim öncesinde gazetede, hiç kimseye şu partiye veya bu partiye oy kullanın demedim. Prensiplerim gereği oy vereceğim partiyi de asla yazmadım.
Eşime çocuklarıma, yaşlı anneme, yakınlarıma ve arkadaşlarıma da "şu partiye oy verin veya verelim" demedim..
Ama inanın bu seçim öncesi çok görüş soranlar oldu. Yukarıda da belirttiğim gibi kararsız kalanlar ağırlıktaydı..
İşte bu yönde görüşümü soranlara, yine kesin söylememekle beraber, sadece yol gösterebildim ve "madem kararsızsın o zaman ya *** ya ***'ye"diyebildim...
Son sözüm; bu seçimde ilk olarak şimdiye kadar oy vermediğim partiye oyumu kullanacağımı söyleyebilirim.. Bu yöndeki kararımı da asla değiştirmeyeceğim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.