CHP Büyükşehir Belediye meclis üyesi Hasan Şencan, 9’ncu sınıfa giden kızının bir matematik öğretmeni tarafından 49.4 puanla sınıfta bırakılmasını sosyal medyaya taşıdı. Ortaya çıkan manzaranın dehşet verici ve üzücü olduğunu söyleyen Şencan, “Benim kızım 49.4 puanla bırakıldığı matematik dersinden dolayı sınıf tekrarı yapacak. Ben böyle bir şeyi ne gördüm ne duydum. Gaziantep’te şahsımı hedef alıp, çocuklarımdan intikam almaya çalışan öğretmen, kızımı 49.4 puanla Matematik dersinden bırakmış. Kutsal olan öğretmenlik mesleğini, siyasi intikam olarak kullanıp kızımın geleceği ile oynuyorlar. Eğitime siyaset karıştı, hodri meydan” dedi. 

Sokak köpekleri teklifi onaylandı Sokak köpekleri teklifi onaylandı

Şahinbey ilçesinde faaliyet gösteren Güneykent Anadolu Lisesi’nde okuyan kızının matematik öğretmeni Ahmet A. tarafından matematik dersinden 49,4 puanla sınıfta bıraktığını anlatan Şencan, eğitimde gelinen noktayı gözler önüne serdi. Bir çocuğunun geleceği ile oynayan bir kişinin nasıl bir algıya sahip olduğunu soran Şencan, “Bu olay benim kızıma yapıldığı diye değil çığlığım. Gaziantep’te muhalif olmak çok zor bunu biliyorum, şahsıma açılan onlarca dava ile mücadele ederken çocuklarıma kadar inilmesi hem de öğretmenlik gibi bir kutsal görevle intikam duygusuyla gidilmesi kabul edilmez”

KANIM DOKUNDU 

Şencan, “Son ana kadar öğretmenin vicdanı ve görevi gereği en doğru karar vereceğini kızıma anlatırken, ağlayarak beni araması bir baba olarak kanıma çok dokundu. 49.4 diye bir notla bırakması tüm öğretmen arkadaşlarımızın ortak düşüncesi kasti bir durumun olduğu yönünde. Bir de velilerin olduğu grupta beni tehdit etmeye kadar gidebiliyor. Ben de çocuklarımı özel okula gönderebilirim ama devlet okullarında bu ülkenin çocukları gibi eşit bir şekilde okumasını istedim ama çocuklarımın siyasi durumumdan dolayı böyle zarar görmesi maalesef özel okula göndermekten başka çarem kalmadı. Öğretmen iktidara yakın bir sendikalı, sosyal medya paylaşımlarına bakarsak Atatürk düşmanı, sanki AKP’nin bir neferi gibi davranıyor. Bu durumu hukuk önünde sonuna kadar takip edeceğiz. Çocuklarımızın geleceğini bu zihniyetlere katlettirmeyeceğiz” dedi. 

Editör: Ebru Kont