1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nebevi esintilerde buluştular
Nebevi esintilerde buluştular

Nebevi esintilerde buluştular

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi, Gaziantep İl Müftülüğü ve Memursen Gaziantep Üniversitesi şubeleri işbirliğiyle GAÜN ADEM ve DUY Öğrenci Toplulukları tarafından Kampüste Nebevi Esintiler Programı gerçekleştirildi.

A+A-

GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi’nde, Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan Mevlidi Nebi Sinevizyonu ilgiyle izlendi. İlahiyat Fakültesi öğrencilerinden Rabia Yetim, Yüce Rabbimizin vefa ile ilgili ayetleri ve O’nun sevgili kulu ve elçisi Hz. Muhammed’in (sav) vefa ile ilgili hadislerinden bir seçki sundu. 

DÜNYAMIZI ONUNLA ANLAMLI KILDIK

Kur’an-ı Kerim Tilaveti sonrasında konuşmalarını gerçekleştiren Gaziantep Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, hayat rehberi Kur’an-ı Kerim’i Allah Resul’ünden öğrendiğimizi ifade ederek, “Vefayı, dostluğu, güzel ahlakı O’ndan öğrendik. Bizler aramızdaki muhabbeti, kardeş hukukunu da O’ndan öğrendik. Dünyamızı Onunla anlamlı kıldık. Var oluş gayemizi Onunla anlamlandırdık. Dolayısıyla bugün vefasızlığın girdabına sürüklenen dünyanın uğrayacağı en güvenli liman Kâinatın Efendisinin bize getirdiği o yüce ahlak, o güzel sünnet-i seniyyesi ve Allah’ın kitabı Kur’an-ı Kerim’dir. Bugün burada Resulü Ekrem (sav) ve O’nun güzel ahlakına dair öğretileri kıymetli hocalarımızdan dinleyeceğiz” şeklinde konuştu.

EFENDİMİZİN AHLAKIYLA AHLAKLANMALIYIZ

Dünyanın kan, zulüm ve gözyaşıyla yoğrulduğu çağları yaşadığımızı aktaran Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ise, “Efendimiz (sav) merhametine en çok ihtiyaç duyulan dönemlerin içerisinden geçiyoruz. Ecdadımız dünya sahnesinden çekildiği günden beri dünyaya hâkim olan Batı medeniyetinin yaptıkları ortada. Yeniden dünya sahnesine çıkacağımız günleri bütün dünya mazlumları ümitle, özlemle bekliyor, sizi bekliyor. Bu ancak O’nun ahlakıyla ahlaklanarak yapılacak. Bunu da sağlayacak olan sizlersiniz” diye konuştu. Açılış konuşmalarından sonra GAÜN Ali Eruslu Camii İmam Hatibi ve Diyanet İl Gençlik Koordinatörü Veysel Karakuş’un yönettiği; GAÜN İlahiyat Fakültesi Hadis ve Kelam Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Recep Aslan ve Doç. Dr. Mustafa Ünverdi tarafından Nübüvvetin Gerekliliği ve Nebevi Sünnetin Günümüze Taşınması konusunda bir konuşma yapıldı. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.