1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Muhasebeciler mevzuatlarla boğuluyor
Muhasebeciler mevzuatlarla boğuluyor

Muhasebeciler mevzuatlarla boğuluyor

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Gaziantep Şubesi, 1-7 Mart ‘Muhasebeciler Haftası’ münasebetiyle Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na...

A+A-

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Gaziantep Şubesi, 1-7 Mart ‘Muhasebeciler Haftası’ münasebetiyle Demokrasi Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 

GSMMMO Başkanı Hüseyin Özbay, Maliye Bakanlığı ve Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Müşavirler Odası Birliği arasındaki sorunların masaya yatırılarak sürekli bir iletişim sağlanması gerektiğini vurguladı.

KOLLUK BİLDİRİMLERİ

Özbay, “Tüm vergi daireleri otomasyona geçtiğinden dolayı meslek mensuplarının stopajdan kaynaklanan nakit iade taleplerinin stopaj listesinde bulunan her mükellefin bağlı bulunduğu vergi dairesinden ayrıca onaylanmasından vazgeçilmelidir. Meslek mensuplarının zor durum hallerinde mükelleflerine ‘Mücbir Sebep’ tanınmasını gerektiren uygulama başlatılmalıdır. Kolluk bildirimlerine yapılan bildirimlerin bir an evvel kaldırılması gerekmektedir.Meslek mensuplarının sorunlarının çözümü noktasında idare meslek örgütleri ve meslek mensupları üçgeninde bulunmaktadır. Yine 3568 sayılı kanuna istinaden, meslek mensuplarının yaptıkları sözleşmeler damga vergisinden istisna edilmelidir” dedi. Tören çelenk bırakılması ve yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

DAHA RAHAT BİR ORTAMDA ÇALIŞILMALI

Mevzuatlar içerisinde boğulan Muhasebeci ve mali Müşavir meslek mensuplarının daha rahat bir ortamda ve mevzuat çerçevesinde çalışması için Maliye Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bir çok öneriler sunduklarını belirten Özbay “Stratejik yol haritası” hazırlamak için ayrıca bir proje hazırladıklarını ifade etti. Özbay vergi politikalarının tespit edilirken çok kazanandan çok,az kazanandan az vergi politikasının esas alınmasının toplumsal barışın sağlanmasına yol açacağını da sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.