Mimar İlker Nedim Çakar ve Mimar Mustafa Büyükuncu’nun listelerinin yarışacağı genel kurul  ve seçim Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Salonu’nda yapılacak. Bugün genel kurul, yarın da seçimin yapılacağı Mimarlar Odası’nda bin 656 üyenin oy kullanması bekleniyor. 

ÇAKAR İDDİALI 

Mesleki birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Mimarlar Odası Gaziantep Şube Başkan Adayı İlker Nedim Çakar, “Mimarlık, tarih boyunca toplumların kültürel, sosyal ve ekonomik gelişimini şekillendiren güçlü bir temel olmuştur. Bizler, geçmişten aldığımız ilhamla, geleceğin şehirlerini inşa ediyoruz. Bu süreçte, genç mimarlarımızın enerjisi, yenilikçi fikirleri ile tecrübeli meslektaşlarımızın uzmanlığını birleştirmek, şüphesiz ki en büyük başarımız olacaktır. Bunun için bütün mimarlar bir arada olmalıyız. Çünkü biliyoruz ki bizler birlikte oldukça güçlüyüz.” dedi. 

Gaziantep Akdeniz şehrine dönüşecek Gaziantep Akdeniz şehrine dönüşecek

BÜYÜKUNCU PROJELERE DİKKAT ÇEKTİ

Mimar Mustafa Büyükuncu, Hızlı büyüyen Gaziantep’in her anlamda Mimarlar Odası’nın fikirlerine ve projelerine ihtiyacının olduğunu söyleyerek,  Odayı yeniden söz söyleyen, proje üreten aktif bir yapıya kavuşturacaklarının sözünü verdi. Mustafa Büyükuncu, çalışma arkadaşlarıyla birlikte, şehir ve meslek yararına tüm projelerinin hazır olduğunu, göreve başladıkları günden itibaren Mimarlar Odası’nı kentin en dinamik, aktif Odası haline getirmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi. Büyükuncu, 1 yıl önce yaşadığımız depremlerin, mesleğin sorumluluklarını daha da artırdığını ifade ederek, mimarların bu şehrin gelişimine katkı sağlamak için her zaman söz söyleme haklarının bulunduğuna dikkat çekti. 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin Gaziantep ve çevresindeki 10 il için daha büyük bir sorumluluk getirdiğini ancak Mimarların bu süreçte kendini ifade edecek bir ortamı bulamadığını belirten Mustafa Büyükuncu, “Oda olarak Gaziantep’i ilgilendiren her konuda fikirlerimizi beyan edeceğiz. Şehrimizin sağlıklı yapılaşması, mimari açıdan daha da güçlenmesi için çalışacağız” dedi. Kentsel ve yerinde dönüşümün aciliyetinin farkında olduklarını dile getiren Büyükuncu, “Elimizi taşın altına koymaya hazırız. Mimarlar olarak Gaziantep’in yeniden yapılanmasında aktif rol üstlenmek istiyoruz” diye konuştu.