1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Milli gözetim radarı ilk kez Gaziantep'te
Milli gözetim radarı ilk kez Gaziantep'te

Milli gözetim radarı ilk kez Gaziantep'te

DHMİ YK Başkanı ve Genel Müdürü Hüseyin Keskin, TÜBİTAK ile yürütülen AR-GE Projesi kapsamında yerli PSR sisteminin (MGR: Milli Gözetim Radarı) geliştirildiğini ve ilk saha olarak Gaziantep ilimize konuşlandırıldığını söyledi.

A+A-

 Keskin, “Havada canlı uçuş takibi yapılmasını ve uygulamayı kullanan kişilerin uçuş hakkındaki birçok bilgiye ulaşabilmesini sağlayan “DHMİ Flight Radar Uygulaması” yolcuların hizmetine sunuldu. DHMİ afet ve acil durum yönetimi faaliyetlerinin etkin bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan “Afet Acil Durum Yönetim Bilgi Sistemi” dedi. 

Keskin, DHMİ'nin dijitalleşme, mobilite ve yeni teknolojik gelişmelerle ilgili vizyon ve hedefleri hakkındaki görüşlerini dile getirdi. İnsana ve çevreye duyarlı projelerin mimarisinde DHMİ’nin büyük bir payı vardır DHMİ’nin büyük payı olduğunu söyleyen Keskin, ”Türk sivil havacılığının küresel ölçekte yükselen yıldız olmasında; özel sektör işbirliği ile hayata geçirilen çağdaş ve büyük ölçekli yatırımlarıyla, her alandaki ileri teknoloji uygulamaları yakından takip eden, yolcu memnuniyeti odaklı hizmetlerin kalite çıtasını sürekli yükselten, insana ve çevreye duyarlı projelerin mimarisinde DHMİ’nin büyük bir payı vardır” dedi. 

YERLİ VE MİLLİ ÜRÜN

DHMİ Tarafından geliştirilen yerli ürünlerin havalimanlarında kullanılmaya başlandığını söyleyen Keskin, ”Milli Teknoloji Hamlesi hedefleri doğrultusunda; öz kaynaklarımız ile ülkemizin önemli kuruluşlarıyla iş birliği çerçevesinde üretilen yerli ve millî ürünlerin havalimanlarımızda kullanımının yaygınlaştırılması temel hedefimizdir. Bilişim ve endüstri alanlarında yerli ve millî imkânlarla geliştirdiğimiz Uçuş Rehberim Mobil Uygulaması (IOS/Android) Kuruluşumuzun vatandaşa sunduğu hizmetler içerisinde önemli uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama, yolcuların seyahat ve iletişim ihtiyaçlarını çağın gereklilikleri doğrultusunda karşılamayı amaçlıyor” diye konuştu.  İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.