Oğlunu kazada kaybeden Gaziantep FK eski Yöneticisi ve Gaziantep Ticaret Odası Meclis Üyesi Mesut Akın,  Sanık Volkan Kılıçoğlu’nun çocuklarının ve eşinin psikolojisinin bozulduğunu ileri sürdüğü ve haksızlığa uğradığına dair savunma yaptığı iddiasında bulundu. Akın, ‘’ ’Bizim çocuklarımız can değil miydi?’’ diyerek isyan etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Akın, ‘“Alkol alarak trafiğe çıkan ve oğlum Hüseyin ile arkadaşı Kerem'in ölümüne sebep olan Doktor Volkan yaptığı ya da yapmaya çalıştığı bin bir türlü entrikalar gölgesinde perşembe günü ikinci kez hakim karşısına çıkacak. Kendisine yakın çevrelerden edindiğim bilgilere göre, "İki çocuğumuzun ölümüne sebep olmasına rağmen haksızlığa uğradığını ve tutuklu olmasının yanlış olduğunu söylüyormuş. 3 çocuğu ve eşinin de psikolojisi bozulmuş."  

VİCDANSIZLIK DEĞİL Mİ?

Kılıçoğlu’nun söylemlerine isyan eden Akın, ‘’Bizim çocuklarımız can değil miydi? Bizim çocuklarımız toprak altındayken ve bizler bayramı çocuklarının mezarı başında geçirirken Doktor Volkan'ın kendi çocukları ve eşinin psikolojisinden bahsetmesi vicdansızlık değil mi? Sen nasıl bir vicdan yoksunusun?’’

KABUL EDİLEMEZ

Dikkat çeken belge uyarısı Dikkat çeken belge uyarısı

Kaza sonrasında sanık Volkan Kılıçoğlu’nun kendini kurtarma çabası içerisinde olduğunu söyleyen Akın, ‘’Tüm Türkiye'nin TV ve benzeri yayın organlarında da izlediği canımızı yakan bizleri de çocuklarımızla birlikte hayattan alan bu kaza ile ilgili Doktor Volkan'ın kendini kurtarma çabası içerisinde olması da ayrıca kabul edilemez.’’

ADALETE GÜVENİM TAM

Perşembe günü görülecek davaya ilişkin açıklamalarını sürdüren Akın,  ‘’Bilir kişi raporuna Asli kusurlu olmadığı yönünde itiraz da bulundu. İlk duruşmada da kaza sonrası yapılan tahlillerde kanında çıkan Etil Alkol ile alakalı olarak yaptığı komik savunma ve yalan beyanlarıyla mahkemeyi yanıltma çabası içerisinde olması Perşembe günü yapılacak ikinci duruşmada da devam edeceğini düşünüyorum. Benim Yüce Türk Adaleti'ne güvenim tam. Hak ettiği cezayı alacağına inancımda tam. Acımız ilk günkü gibi taze...’’ ifadelerini kullandı.  Şimdi gözler, 18 Nisan Perşembe günü 10: Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek ikinci duruşmaya çevrildi.