1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Meslek hastalıkları hastanesi şart !.
Meslek hastalıkları hastanesi şart !.

Meslek hastalıkları hastanesi şart !.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Faaliyeti kapsamında hazırlanan

A+A-

 “İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri için İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine Uygulanabilir Bir Müfredat Oluşturma” adlı Projenin Açılış töreni GAÜN Mâvera Kongre ve Sanat Merkezinde düzenlendi. GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, "Türkiye’nin en önemli bölge hastanelerinden birisiyiz ama meslek hastalıkları hastanesi Gaziantep’te yok. Bu kadar sanayileşmiş, ihracatta 5. Sırada olan bir şehirde 300 bin işçinin yaşadığı bir yerde bağımsız ve aynı zamanda da ihtisaslaşmış meslek hastalıkları hastanesinin olması gerekiyor" dedi.

ÖNEMLİ BİR PROJE

Bu programların çıktıları açısından da çok önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Gür, Avrupa Birliği standartları açısından ülkemizin de Avrupa Birliği’nin ortak koordinasyonuyla yapılan çalışmalarda ortak dilini geliştirdiğini ifade etti. Prof. Dr. Gür, “ Ankara’dan bu tarafa bu bölgenin en büyük ihtiyaçlarının başında geliyor. Üniversite hastanemiz bunları zaten büyük oranda çözüyor. Artık ihtisaslaşmış, bağımsız tamamen özel bir yapıya dönüştürülmüş meslek grubu hastalıkları hastanesi bu bölgeye de çevremize de büyük hitap edecektir” diyerek, iş sağlığı ve güvenliğinin çok önemli olduğunu belirterek, yapılan bu projeyi çok önemsediğini söyledi.

SÜREKLİ TAKİP EDİYORUZ

Proje Koordinatörü ve GAÜN Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Murat Karahan, Oğuzeli Meslek Yüksekokulu hakkında bilgi vererek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “İş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili özellikle mesleki eğitime çok önem veriyoruz. Bu bağlamda okulumuz bünyesinde iş sağlığı ve güvenliği programıyla ilgili yeni bir program daha açıldı ve eğitim öğretime başladı. İş sağlığı ve güvenliği konusunda sürekli güncel uygulamaları takip ediyoruz. Bu bağlamda Avrupa Birliği projesi hazırladık ve Rektörümüz Prof. Dr. Ali Gür projemize çok sıcak baktı ve gereken tüm desteği verdi. Projeyi; İspanya Valensiya’dan Fevec, Slovenya’dan FHSNM Yükseköğretim Kurumu, Almanya’dan ARDA Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile Polonya’dan WSBINOZ Yükseköğretim Kurumunun ortaklığı ile yürütüyoruz” diye konuştu. 

KATILIM YOĞUNDU

Projenin Açılış törenine; Rektör Prof. Dr. Ali Gür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Necip Fazıl Yılmaz, Oğuzeli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Murat Karahan ile çok sayıda öğretim elamanı ve öğrenci katıldı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.