Meriç, TBMM Genel Kurulunda dikkat çeken bir konuşma yaptı. Gaziantep’in sorunlarını anlatan Meriç, sıkıntıların had safhada olduğunu ve bunların görmezlikten geldiğini söyledi.  Meriç, “Tarihin, kültürün ve mutfağın başkenti olan Gazi Şehrimiz artık bu özellikleri ile anılmıyor. Ekonomik kriz, sosyal adaletsizlik ve daha bir çok etken Gazi Şehrimizi olumsuzluklarla gündeme taşıyor.  Ülkemiz ve şehrimizde, uyuşturucu sorunu ile kontrolsüz göç arasında müthiş bir bağlantı söz konusu” dedi. 

AÇIK KAPI POLİTAKALARI SIKINTI

Açık kapı politikalarının yanlış olduğunu ve Gaziantep’te inanılmaz bir Suriyeli olduğunu vurgulayan Meriç, “Gaziantep’te sığınmacı sayısı kent nüfusunun yüzde 30’udur. Suriye savaşı patladığında iktidar sözde açık kapı politikası izleyip, kim gelirse gelsin, kimliğine kişiliğine bakmadan tüm kapıları sonuna kadar açmıştır. Sınırlarımızdan elini kolunu sağlayan geçmiştir.”

Hidroelektrikte Avrupa ikincisiyiz Hidroelektrikte Avrupa ikincisiyiz

BU YOL NE ZAMAN YAPILACAK 

Sürekli kazaların olduğunu ve son olarak 9 kişinin canına mal olan İslahiye kazasını anlatan Meriç, “O yoldaki kasis 6 Şubat depreminden sonra oluştu ve onarılmadı. Gündeme gelmesi için böyle bir facia mı yaşanmalıydı? Gaziantep’in alt yapı ve üst yapı sorunları çözülmedi. Hak sahipliği başvurularında adeta sudan sebeplerle sorun çıkarılıyor. Köylerimizde vatandaşlarımız mağdur ediliyor. Başta İslahiye ve Nurdağı olmak üzere ilçelerde bulunan okulların depreme dayanıklı olup olmadığı ile ilgili bir araştırma yapılmadı. Gaziantep uyuşturucuyla, intiharlarla, alt ve üst yapı sorunlarıyla değil, binlerce yıllık tarihiyle konuşulmalıdır. Gaziantep, çok uzun süredir bu sıkıntılarla boğuşuyor. Herkesi kandırdığınız gibi Gaziantep’i de kandırıyorsunuz’’ diye konuştu.