1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Medikal ailesine Taşkıran'da katıldı
Medikal ailesine Taşkıran'da katıldı

Medikal ailesine Taşkıran'da katıldı

Kronik hastalıklara farklı bir bakış açısıyla hizmet veren Medical Park Gaziantep Hastanesi Fonksiyonel Tıp ve İç hastalıkları Uzm. Dr. Hüseyin Taşkıran’ı kadrosuna dâhil etti.

A+A-

Taşkıran, “Fonksiyonel Tıp, Modern Tıbbın Geliştirdiği En Son Bilimsel Testleri Kullanır. Fonksiyonel tıp, yaygın olarak standart tıpta uygulanan testlere ilave olarak daha ileri biyokimya, mikrobiyoloji ve genetik testler kullanır” dedi. 

Bölümle ilgili bilgiler veren Taşkıran, “FT, Tıbbın fizyoloji, moleküler biyokimya ve genetik gibi temel tıp bilimlerindeki en yeni bilimsel verileri hastalıkların asıl sebebi olan fonksiyonel bozukluğu ortaya çıkarmak için kullanırken, diğer taraftan da sağlıklı beslenme, egzersiz, uyku gibi yaşam tarzı değişikliklerini, fonksiyonel besinleri, bitkisel destekleri, bilimsel detoksifikasyon yöntemlerini, biyoeşdeğer hormon replasmanı ve stres yönetimi tekniklerini de tedavi sürecinde kullanır. FT, Kişiye Özel ve Bütünseldir. Fonksiyonel Tıp, bireyin yaşam tarzını, beslenmesini ve genetik faktörlerini göz önüne alarak kişiye özel olarak uygulanan bir tedavi yaklaşımıdır.  Kişiye özel olan; zihinsel, bedensel ve ruhsal etkenler gibi içsel faktörler ile fiziksel ve sosyal çevre gibi dış faktörleri de detaylı olarak değerlendirerek hastalığa neden olan fonksiyonel bozukluğu ortaya çıkarmaya ve tedavi etmeye odaklanır. Fonksiyonel Tıp, Modern Tıbbın Geliştirdiği En Son Bilimsel Testleri Kullanır. Fonksiyonel tıp, yaygın olarak standart tıpta uygulanan testlere ilave olarak daha ileri biyokimya, mikrobiyoloji ve genetik testler kullanır. Bu sayede vücudunuzun hormonal dengesini, metabolizmasını,  doku düzeyindeki toksin yükünü ve hücre-içi düzeydeki vitamin-mineral düzeylerini değerlendirerek tedavi planlaması yapan ileri bir tıp uygulamasıdır.’’ dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.