1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Marka' olmanın peşindeler
'Marka' olmanın peşindeler

'Marka' olmanın peşindeler

KOSGEB ve ABİGEM'in ortak olarak yürüttüğü ve Dünya Bankası'ndan destek aldığı bir projeden yararlanarak 2002 yılında 10 bin avro destek alarak yola...

A+A-

KOSGEB ve ABİGEM'in ortak olarak yürüttüğü ve Dünya Bankası'ndan destek aldığı bir projeden yararlanarak 2002 yılında 10 bin avro destek alarak yola çıkan iki genç arkadaş, ''Her yıl yeni bir ürü'' sloganıyla ürettikleri teknik tekstil ürünlerini, dünyanın ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinde pazara sunuyor. Doliche firması ortaklarından Turan Birimoğlu,ürettikleri ürünlerle Türkiye'de marka olmak istediklerini, gelişmeyi ve yeniliği çalışmalarında ilke edindiklerini söyledi.

ATILIM YAPTIK

Doliche firması ortaklarından Turan Birimoğlu, ortağı Mehmet Hakkı Şimşek ile birlikte henüz üniversite öğrencisiyken KOSGEB ve ABİGEM'in yürüttüğü ve Dünya Bankası'nın destek verdiği bir projeden yararlanarak, Küsget'de küçük bir işletme kurduklarını söyledi. Türkiye'de özellikle bölgede değişik ürünler üretmeyi hedeflediklerini ve bu hedef doğrultusunda çalıştıklarını anlatan Birimoğlu, özellikle Ar-Ge çalışmalarına önem vererek, teknik tekstil konusunda önemli atılımlar yaptıklarını ve çeşitli üretimlerde bulunduklarını belirtti.

İLK OLARAK ÇORAP ÜRETTİLER

İlk olarak özellikli çorabı ürettiklerini ve bu konuda büyük ilerlemeler kaydettiklerini ifade eden Birimoğlu, ''Firma olarak, 'her yıl yeni bir ürü' sloganıyla yolumuza devam ediyoruz. 2004 yılında antimikrobiyal çorap, 2005 yılında antimikrobiyal termal ve klimatik çorap 2006 yılında antimikrobiyal ayakkabı spreyini ürettik'' dedi.

DİYABETİK ÇORAP

Bu yıl ise özellikle diyabet hastalarının yararlanması amacıyla yüzde yüz bitkisel boyalı antimikrobiyel çorabı üretmeyi başardıklarını dile getiren Birimoğlu, "'Bu ürün, şeker hastaları için diyabetik çorap özelliğini taşıyor. Ayrıca, alerjik rahatsızlıkları olan insanlar için fayda sağlıyor. Diyabetik çorap, diyabet hastalığının neden olduğu kan dolaşımı bozuklukları ve sinir harabiyeti nedeniyle hastaların ayak ve bacaklarında ortaya çıkan yaralanma ve ülserlerin tedavisinde destekleyici bir tedavi aracıdır. Tamamen doğal olan boya maddesi juglans regia bitkisinden özel yöntemlerle elde edilmektedir.''

5 PROJELERİ VAR

Arap ülkelerine ihracat yaptıklarını, ancak, ihracat ağlarını genişletmeyi hedeflediklerini vurgulayan Birimoğlu, "Bu yılın ikinci periyotunda hayata geçirmeyi hedeflediğimiz 5 projemiz var. Bayilik ağıyla Türkiye'nin en ücra şehirlerindeki tüketicilere ulaşmayı amaçlıyoruz. Böylece hem bizim gibi yeni girişimcilere iş imkanı sunmuş olacağız hem de bu özellikli ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. Antibakteriyel özellikli giysileri tanıtmak gerekiyor. Çünkü bu ürünler insan sağlığı açısından çok önemli" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.