Devler liginde Real Madrid’den fark yiyen Galatasaray, Gaziantep FK karşısında kolay kazandı. Farklı mağlubuyet sonrası yaralı dedik, belki dedik, ancak futbolcularımız ev sahibi ekip gibi oynayamadı. Gücünü gösteremedi. Zaten performansı ve oyun anlayışında puan almaya yetmedi.

İlk yarıda rakibi çözmeye çalıştı, haddini bilerek, savunma hatası yapmamaya çalıştı ama rakip 21. dakika da gelen golle Bayram yaşadı.

Oyunu yine de bırakmadılar, hep gol hep hücum düşüncesi ikinci golü getirirken Gaziantep bu yarıda ürkek, korkak oynarken güçümüz de bu diyordu. İkinci yarı da oyunda dengeyi sağlamaya başladı, gol için rakibini baskı altına aldı, bulduğu pozisyonlar da gol olmayınca rakibine 2-0 mağlup oluyordu.

Bu sezon maraton tribünün tamamen, kale arkasının bir kısmı tamamen doldurulmuştu, Taraftarlarımız takımlarına maç boyunca destek oldular ama sahada kazanmaya daha istekli, ne yaptığını bilen Galatasaray vardı. Yorgun olmalarına rağmen daha doğru işler yaptılar. Futbolcularımız rakibin isminden korktular. Ancak gücümüzün de bu olduğu ortaya çıktı.

İyi savaşıp iyi mücadele bekliyorduk, bu kadar başarabildik. Takım olarak iyi değildik. Maçı koparacak bir hamle de olmayınca Galatasaray istediği şekilde oynadı, zorlanmadı.

Yorumcuların toz kondurmadığı hakem Cüneyt Çakır da İstanbul ruhu içinde bir yönetim gösterdi. Ben bildiğimi yaparık gibisinden VAR ile hiç işi olmadı.

Saha kenarında duran VAR’ı kimse görmedi. Süper ligde yeni bir takımız. Buralar da olmakta başarı. Bu maçın enkazını unutup önümüze bakmalıyız.

Sancılı günler yaşamamak için puanlara ihtiyacımız var. Kısaca Galatasaray karşısında Real Madrid olamadık ama moral veren takım olduk.