1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Kapsamlı Bulut eğitimi -3-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Kapsamlı Bulut eğitimi -3-

A+A-

Bulut becerilerinizdeki boşlukları belirleyin ve hedeflerinizi önceliklendirin

Ardından, kuruluşunuzun mevcut beceri düzeyini değerlendirmek, beceri boşluklarının neler olduğunu belirlemek ve kuruluşunuz içinde kapsamlı bir bulut eğitiminden en büyük faydayı görecek iş alanlarına karar vermek için bir Öğrenme İhtiyaç Analizi aracı kullanın. Bu analiz sayesinde kuruluşunuz için kapsanlı bir eğitim ve sektöre yönelik sertifika planı oluşturulur ve çalışanlarınızın ihtiyaçları ele alınır. Genellikle, kapsamlı bir eğitim programı öncelikli olarak en acil boşlukları ele almaya yönelik olur. 

Özelleştirilmiş eğitim yolları oluşturun

Daha sonra, kuruluşunuzun tüm beceri düzeylerini hedefleyen ve çeşitli uzman öğrenme yöntemleri ile tasarlanmış, sizin hedeflerinizi ve teknik ihtiyaçlarınızı destekleyen özelleştirilmiş programlar oluşturun. 

Kapsamlı eğitim, çeşitli öğrenme yöntemleri sunar ve yerinde ve sanal öğrenimleri, dijital eğitimleri, sınıf kurslarını, etkinlikleri ve bir müfredata ve hedef belirleyicilere bağlı olan programları içerir. Kimin, hangi alanlarda, ne zaman eğitim alacağına ve eğitimin nasıl verileceğine dair planlar sağlar. Bu eğitimler, uygulamalı gerçek projeler veya oyunlaştırılmış vakalar yaratma fırsatları oluşturup bulutta yetkin olma sürecini daha heyecanlı bir hale getirebilir.

Sektör sertifikaları ile sürekli beceri gelişimini teşvik edin

Zamanla, bulut konusunda yetkin çalışanlardan oluşan bir sınıf ortaya çıkar. Bu öncü çalışanlar, kuruluş geneline ilham vermeye yardımcı olur ve örneğin zorlu bir sınav sonucunda becerilerini ve uzmanlıklarını onaylayan sektör sertifikaları almaya hak kazanarak öğrenmenin ne kadar etkili olabileceğini gösterirler.

Sertifikalar sadece BT personelleri için değildir. Sektör sertifikaları, bulut temellerinden profesyonellik ve uzmanlık seviyelerine kadar çeşitlilik gösterir. Sertifikalar, çalışanların güvenini artırmanın yanı sıra onları daha verimli hale getirir. Global Knowledge 2019 BT Becerileri ve Maaş Raporuna göre, BT uzmanlarının yüzde 43’ü sertifikaların işlerini daha hızlı yapmalarına yardımcı olduğunu söylüyor.  Karar vericilerin yüzde 90’ından fazlası ise, bulut sertifikalı çalışanların eğitim maliyetinin ötesinde bir katma değer sağladığını kabul ediyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.