1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İslahiye'ye girişimcilik merkezi
İslahiye'ye girişimcilik merkezi

İslahiye'ye girişimcilik merkezi

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, Dünya Bankası koordinasyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen SEECO Projesi

A+A-

(Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi) kapsamında İlimizde iş ve işlemleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen ve İslahiye ilçesinde kurulacak olan Sosyal Girişimcilik Merkezi açılması için hazırlanan Protokol, Valilik Fuaye Salonunda imzalandı. 

Protokole Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İslâhiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Proje Koordinatörü Ahmet Şimşek ve Sosyal Girişimcilik, Güçlendirme ve Uyum Projesi CEO’su Hande Kara katıldı.

KATKI SUNULDU

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Depremden sonra hayatın normalleşmesi adına bütün Bakanlıklarımız katkı sundular. Biz de finansman sağlayan kurumlarla birlikte daha önceden ticari dükkanların yapımı, kadınların istihdamını artıracak atölyelerin yapımı, gençler için sosyal girişimcilik merkezlerinin yapım süreçlerine başlamıştık. Günün sonunda depremden zarar gören esnaf, kadınlar ve gençlerin tamamının ihtiyaçlarının temin edildiği, ticaretin ve hayatın normalleştiği bir Nurdağı ve İslâhiye olsun istiyorduk. Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız projelere bugün de sosyal girişimcilik merkezi donanımları eklenmiş olacak. İslâhiye İlçemizde yaşayan gençlerimiz merkezde yaşayan gençlerimizden geri kalmayacak.” sözlerini kaydetti.

BİRLİKTE İŞ YAPMA MODELİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuşmasında; “Bu birlikte iş yapma modeli. Dünyanın en büyük kara depremini yaşadık. Öncelikle insanımızın canını korumak için büyük bir gayret gösterdik. Ardından da en temel ihtiyacı olan barınma ihtiyacı için çalışmalar yapıldı. İyileşme sürecinde olduğumuz bu dönemde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü’ nün deprem bölgesinde insanların ticari hayatlarını geliştirmelerini sağlayacak projeleri çok kıymetli. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.  

İŞBİRLİĞİ TEŞEKKÜRÜ

İslâhiye Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu; “Sosyal girişimciliği güçlendirme projesi kapsamında Gaziantep İlimizin İslahiye İlçesinde kurulumunu yapacağımız tesisimizin mali destek sözleşmesini imzalamak için buradayız. Tesisimiz depremzede kardeşlerimizin gün boyunca zamanlarını güzel ve verimli geçirebilecekleri bir yer olacak. Tesisimizin hayırlı olmasını diliyor, Gaziantep Valiliğine ve Büyükşehir Belediyesine iş birliklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. 

ÖNEMLİ İMKANLAR SUNACAK

İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Proje Koordinatörü Ahmet Şimşek; “Bugün sosyal girişimcilik alanında Nurdağı İlçemizde yaptığımız tesisimizin bir örneğini şimdi de İslâhiye İlçemizde yapmak için burada toplanmış bulunmaktayız. Nurdağı İlçemizde yaptığımız tesisimizi daha verimli hale getirerek İslâhiye İlçemizde yapmak istiyoruz. Projemiz depremzede vatandaşlarımızın hem sosyalleşebilmelerini sağlayacak hem de vereceğimiz hibe destekleri ile işletmelerini kurabilmelerine imkân sağlayacak bir proje olacak.” dedi. 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından protokol metni imzalandı ve fotoğraf çekildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.