1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADILAR
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADILAR

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADILAR

Kalifiye eleman yetiştireceklerGaziantep Üniversitesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası arasında gastronomi ve ön muhasebe...

A+A-

Kalifiye eleman yetiştirecekler

Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Ticaret Odası ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası arasında gastronomi ve ön muhasebe elemanı yetiştirilmesine ilişkin eğitimler konusunda birlikte hareket edilmesi için protokol imzalandı.  İmza protokolüne Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Üniversitesi rektörü Yavuz Coşkun, Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Özbay katıldı.

BARTIK: ORTAK EĞİTİMLER YAPACAĞIZ

Ticaret Odası Başkanı Eyyüp Bartık, Gaziantep'te insan kaynakları alanında ortaya çıkan eksikliği gidermek adına böyle bir protokol imzaladıklarını belirterek, "Gaziantep sanayisiyle, ticaretiyle her anlamda bütün hızıyla büyüyor. Fakat insan kaynakları konusunda maalesef geride kaldığımızı düşünüyoruz. Bu görev bizim sorumluluk alanımıza giriyor. Bu kapsamda ilk iş birliğimizi muhasebeciler ile yaptık. Şimdi bu işbirliğine üniversiteyi de dahil ederek ortak eğitimler ile kalifiye eleman yetiştireceğiz" dedi.

COŞKUN: ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIM

Rektör Yavuz Coşkun ise üniversite olarak, sivil toplum kuruluşları ile işbirliği yapma konusunda önemli adımlar attıklarını söyledi. Gastronomi alanında elaman yetiştirmenin Gaziantep'in tanıtımı anlamında yararlı olacağını söyleyen Rektör Coşkun, "Şehirdeki odalarla sivil toplum örgütleriyle iş birliği yapmak için üniversitemiz bir kararlılık gösteriyor. Çünkü bölgeye, şehrimize, ülkemize bu anlamda kendi kapasitesi içerisinde ürettiği bilgiyi paylaşma anlayışına sahibiz. Bu anlamda da Ticaret Odamızla bugüne kadar çok güzel işbirlikleri yaptık. Bundan sonra da bu işbirlikleri devam edecek. Zaten Gaziantep'in mutfağı herkesin bilindiği üzere Türkiye'de meşhur, dünyada meşhur. Türkiye'de ilk olan gastronomi bölümü üniversitemizde açmıştık. Hem bu alanda, hem de muhasebe elemanı yetiştirme noktasında işbirliğimizin güzel sonuçlar ortaya çıkaracağı inancındayım" diye konuştu.

ÖZBAY: BİRLİKTELİK SÜRECEK

Gaziantep Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Özbay ise GTO ve GAÜN ile güzel bir birliktelikleri olduğunu ve imzalanacak olan protokol sayesinde bu birlikteliğin devam edeceğine dikkat çekerek, “Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası olarak uzun yıllardır 90 yılından beri bu mesleği icra eden kişilere daha doğrusu Ticaret ve Sanayi erbaplarına ön muhasebe elemanı, ara meslek elemanı dediğimiz eleman yetiştiriyoruz. Ticaret Odasıyla ve Üniversite ile bir birlikteliğimiz var. Bu birlikteliği devam ettirmek adına böyle bir protokol imzalayacağız. Üniversitemizin Gaziantep’teki ve Türkiye’deki başarısı ortada. Ticaret Odamız da yeni bir ivme kazandı. Bu manada bizler de işbirliği adına ön muhasebe meslek elemanı, dış ticaret gibi konularda odamızın eğitmenleri ile beraber sanayicimizin iş adamlarımızın verilen pilot hizmetler ve destek manasında da beraber çalışacağız” diye konuştu.

HABER MERKEZİ 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.