1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. İşbirliği için imzalar atıldı
İşbirliği için imzalar atıldı

İşbirliği için imzalar atıldı

Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve CEYBER Eğitim Teknolojileri Ticaret A.Ş. arasında protokol imzalandı.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleşen protokol törenine, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Atilla Ahmet Uğur ve CEYBER Genel Müdürü Ergun Civelek katıldı.

İŞBİRLİKLERİ ÖNEMLİ

Üniversite olarak hem akademi hem de iş dünyası arasında karşılıklı fayda üretilebilecek işbirliklerine önem verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Arif Özaydın,  bu çerçevede bu girişimin çok değerli olduğunu ve öğrencileri iş dünyasına hazırlamak adına önemli bir adım olduğunu söyledi.

İŞ DÜNYASINA DOĞRUDAN TEMAS

Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Atilla Ahmet Uğur ise kurulan Mustafa Civelek Çağrı Merkezi Laboratuvarı’nda yeni nesil cihazlarla, çevrim içi eğitimlerle iş dünyasıyla doğrudan temas edileceğini ifade etti. Pandemi süreciyle gelişen e-ticaretin önemli bir parçasının çağrı hizmetleri olduğunu, öğrencilerin eğitim yaşamına ve gelecek planlamalarına çok önemli bir katkı sağlayacağını belirten Prof. Dr. Uğur,  bu anlamda Türkiye’de örnek bir proje olduğunu aktardı. Yüksekokul olarak amaçlarının iş dünyasından ve yaşamdan izole olmuş, kendi içine dönük eğitim yapan bir Meslek Yüksekokulu olmaktan ziyade,  modern iş dünyasının gereklerini kavramış, dışa dönük ve birçok paydaşla uygulamalı eğitim, staj ve iş yerinde uygulamalı eğitim şeklinde kendini tasarlamış bir vizyona sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Uğur, konuşmasını CEYBER Genel Müdürü Ergun Civelek’e ve sürece katkı veren tüm çalışanlarına teşekkür ederek tamamladı.

ÖNEMLİ BİR ADIM

Mustafa Civelek Çağrı Merkezi Uygulamaları Laboratuvarı’nın 2022-2023 eğitim öğretim döneminde öğrencilerin kullanımına sunulacağını söyleyen CEYBER Genel Müdürü Ergun Civelek de “İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında, GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin,  CEYBER Çağrı Merkezi’nde uzman olarak görev yapan takım liderlerinden aldıkları mentorluk ile mesleki ve teknik gelişim fırsatı sunulacağını vurguladı.  Öğrencilerin teorik eğitimlerinin yanı sıra uygulamalı eğitimlerini tamamlayarak iş hayatlarına başlamalarının, nitelikli insan kaynağı oluşturulmasında önemli bir adım olacağını da sözlerine ekledi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.