Kolay değil, 9 hafta sonra azim edip kazanmak, hemde güçlü rakip Beşiktaş önünde değişim işe yaradı aslında. Sumudica için yönetim çok sabırlı oldu, olmayacağı belliydi. Gider ayak kendisi de artık bir şey veremeyeceğini iplerin koptuğunu üstü kapalı anlatıyordu. Ve Selçuk İnan ile anlaşıp Gaziantep FK’nın önünü açmış oldu. 

Önceki akşam Kalyon’da Beşiktaş’ı konuk etti, maç öncesi çoğunluk Gaziantep FK için beraberlik kazanç yakıştırması yapıyordu. Ve Gaziantep FK maçı 2-0 kazanıyordu, kısaca İNANcın zaferiydi. 

Teknik Direktör Selçuk İnan kadroyu, iskeleti fazla bozmadı, ufak rötuşlarla sahaya sürdüğü kadro beklenilenin üzerinde iyi performans sergiledi. 

Savunmada kilitlenen Mustafa Eskihellaç sol kanat, Maxim orta alanda bağımsız oynadı. İki yıldız isimde geçmiş haftalarda bu kadar verimli olmamışlardı. 

Daha maçın başında gelen gol rakibin direncini erken kırdı, sahada inanmış bir kadro vardı, bu maçı kazanacağız diye olumlu futbollarını maç boyunca devam ettirdi. Kendisini de ekonomik kullanırken Beşiktaş’a oyun vermedi, ev sahibi takım gibi cesur, korkusuz oynadı. Maç öncesi söz vermişlerdi ve galibiyeti aldılar. 

Kaleci Nita gecenin yıldızı olurken kurtarışları ve kritik andaki penaltıya geçit vermedi. Beşiktaş’ın yapacağı bir şey yoktu, oyunu riske aldı, hamleler yaptı ancak Gaziantep FK daha çok istedi, arzuladı.

Selçuk inan iki gün içinde takımını ve Beşiktaş’ı iyi çözmüş, doğru kadro doğru değişikliklerle galibiyette oldukça etkili oldu. 

Tehlike bölgesinden sıçrama yaptık, şimdi daha da ileri gitmek için daha çok çalışıp ayağa kalkmak lazım. Mesaj alındı, ışık göründü, kazanmaya alıştı, kaybetme korkusunu da yenmiş oldu. Maç öncesi yazımda; yaz bi köşeye mağlup olmayacağız en azından, inan-mak kazanmaktır inancımızı anlanmıştık.