1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Hükümet düzenleme yaparken şeffaf olmalı
Hükümet düzenleme  yaparken şeffaf olmalı

Hükümet düzenleme yaparken şeffaf olmalı

Hükümet düzenleme yaparken şeffaf olmalı

A+A-

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi organizasyonunda, İşçi Sağlığı ve İş Güvenlii konulu konferans düzenlendi. Konferansın açılışında konuşan Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Başar Küçükparmak, Gezi Parkı protestolarına da değinerek, "Son yaşanan olaylar, siyasi iktidarın vatandaşları daha fazla dinlemesi ve ne yapmak istediğini açık ve şeffaf bir biçimde paylaşıp, konunun muhataplarını tüm taraflarıyla dinleyip değerlendirmesi gerektiği gerçeğini ortaya çıkardı" dedi.

SAĞLIKLI İŞLEYEN BİR SİSTEM OLUŞTURULMALI

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Salonu'nda yapılan konferansın açılış konuşmasını MMO Gaziantep Şube Başkanı Başar Küçükparmak yaptı. Açılışta EMO Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Kemal Tankut, MMO Onur Kurulu Üyesi Ali Peri söz aldı. Başar Küçükparmak, sanayisi ile ülkemizde söz sahibi olan şehrimizde, işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili gerek çalışanlar, gerekse işverenler açısından sağlıklı işleyen bir sistemin oluşturulması gerektiğini söyledi.

ÖNERİLERİMİZ DİKKATE ALINMALI

Küçükparmak, son 12 gündür ülkemizde yaşanan olayları değerlendirerek, siyasi otoritenin sektörleri ve yaşam şartlarını etkileyen düzenlemeler yaparken, ilgililerin fikir ve önerilerini daha fazla dikkate alması gerektiğini söyledi. Küçükparmak, "Son yaşanan olaylar, siyasi iktidarın vatandaşları daha fazla dinlemesi ve ne yapmak istediğini açık ve şeffaf bir biçimde paylaşıp, konunun muhataplarını tüm taraflarıyla dinleyip değerlendirmesi gerektiği gerçeğini ortaya çıkardı. Aynı şekilde bu ve benzeri etkinliklerde tartışılan konuların, önerilerin ve sonuç bildirgelerinin ilgililer tarafından dikkate alınmasını bekliyoruz" dedi.

İŞYERİ YANGINLARI MASAYA YATIRILDI

Konferansın birinci oturumunda, B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mahmut Teberik tarafından, 6331 Sayılı İş Kanunu ve İlgili Yönetmeliklerinin Bilgilendirilmesine dair sunum gerçekleştirildi. Konferansın ikinci oturumda ise “6331 Sayılı İş Kanunu ve İlgili Yönetmeliklerinin Değerlendirilmesi ” yapıldı. Konferansın son oturumunda, MMO MİEM Eğitmeni Hakan Yavuz tarafından OSB’lerde Yangın Tesisatı ve Yangın Güvenliği konulu seminer verildi ve seminerde özellikle son yıllarda kentimiz sanayisinde sıkça yaşadığımız işyeri yangınlarının nedenleri ve çözüm önerileri üzerinde duruldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.