1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Hırsızlık abartılıyor"
"Hırsızlık abartılıyor"

"Hırsızlık abartılıyor"

Gaziantep'te vatandaşların yoğun şikayetleriyle ilgili görüşlerini aldığımız AK Parti il Başkanı Eyüp Özkeçeci ile Milletvekillerimizden Mehmet Erdoğan ve Nejat Koçer, hırsızlık konusunda değişik görüşler aktardı.

A+A-

Hırsızlık olaylarının abartıldığı gibi olmadığını söyleyen Özkeçeci, "Müdürle ben sürekli konuşuyorum. Yok başkan istatistikler var diyor. Vatandaş kendi abartıyor. Kulaktan kulağa bilgi geliyor. Millet abartıyor. Nüfusa göre az bile 500 bin tane muhacirimiz var. Bir sıkıntımız yok şu anda Gaziantep'te çok şükür. İstatistiklere göre Gaziantep huzur kenti" diye konuştu. 

 Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi'nin de Haftaya Bakış Köşesi'nde gündeme getirdiği, şehrimizde artan hırsızlık olaylarını, polis açığını,bu konuda neler yapıldığını sorduğumu Milletvekili Nejat Koçer ise "Vatandaşlarımızın can güvenliği mal güvenliği herşeyin önündedir. Bu konuda işin takipçisiyiz" dedi.Mehmet Erdoğan daha farklı yaklaştı ve "Hırsızlığın sosyal, ekonomik, ahlaki, cezai, eğitim boyutu var. Bunların hepsini birden değerlendirerek üzerine gitmek gerekiyor ve çabalarda bu yönde artarak sürdürülüyor" şeklinde konuştu.

KOÇER:VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ ÇOK DUYARLI

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, vatandaşların can ve mal güvenliğinin herşeyin önünde olduğunu belirterek, "Bu konuda işin takipçisiyiz. Kentimizde asayiş ve hırsızlık veya buna benzer suçlar konusunda hiç bir şekilde bir toleransımız yok. Bu konuda gereken her türlü tedbirler süratle alınır uygulanır, eksiklikler varsa giderilir, bu konuda şehrimizin valisi, emniyet müdürü son derece duyarlı bu konularda. Ortaya çıkan bir durum varsa bu derhal yönetilir ve çözüme kavuşturulur, bu konuda herhangi bir zaafiyet veya bir sıkıntı olduğunu ben düşünmüyorum. Tabiki zaman zaman bu gibi olaylarda artış olabilir ya da olmuş gibi görünebilir bunları tabi değerlendirmek zorundayız" dedi.

ZAFİYET YOK

'Eksik gedik ne varsa bunlar tamamlanır' diyen Koçer, "Bu konuda gerekli tedbirler en kısa zamanda alınır, hiç kimsenin bu konuda herhangi bir endişesi olmasın. Eksiğimiz gediğimiz varsa da bu değerlendirmelerin sonucunda en kısa zamanda giderilir. En önemlisi vatandaşların bu şehirde güvende hissetmeleridir, bunun için biz üzerimize düşeni yaparız. Bu konuda herhangi bir zafiyet olmaz, ortaya çıkan bir durum varsa bizde bunun takipçisi oluruz" dedi.

ERDOĞAN:BIÇAK GİBİ KESİLMEZ

Ak Parti Gaziantep Mehmet Erdoğan, hırsızlığın farklı boyutları olduğunu belirterek, "Bu boyutlar hırsızlığın sebepleri arasındadır. Hırsızlık her yerde var. Ama bununla ilgili mücadeleler sürdürülüyor, sürdürülmeye devam ediliyor. Hırsızlık her yerde olan şeyler. Tedbirler alınıyor alınmalıdır. Gerekli çalışmalar yapılıyor. Daha çok çalışılmalıdır. Hırsızlık ve diğer suçlar her zaman vardı. Bıçak gibi de kesilmez. Fakat dönemlerde cezalar farklı farklıdır, uygulamalar farklıdır. Tabi bunun sosyal, ekonomik, ahlaki, cezai ve eğitim boyutu var. Bunların hepsini birden değerlendirerek üzerine gitmek gerekiyor. Ve çabalarda bu yönde artarak sürdürülüyor"dedi.

POLİS ALIMLARI PLAN DAHİLİNDE YAPILIYOR

Emniyete ihtiyaç oldukça polis alımlarının olduğunu söyleyen Erdoğan, " Emniyette polis açığı diye birşey yok. Sadece özel hareketten Afrin olayından dolayı gönderilenler oldu. Bunun dışında emeklilik veya çeşitli nedenlerden dolayı eksilmeler oluyor. İçişleri bakanlığı tarafından dönem dönem alımlar yapılıyor ve halende alımlar sürüyor. İhtiyaç varsa alımda oluyor ve plan dahilinde alımlar oluyor" diye konuştu.

ARZ-TALEP DENGESİ

Ev kiralarının yüksekliğinin memurların Gaziantep'ten gitmek istemelerinde en büyük etkenlerden biri olduğunu hatırlattığımız Erdoğan, "Bu hafta sonu Gaziantep'te en az bin konutun kurası çekilecek. Kuzey kentte 50 bin konut yapılacak. Gaziantep sürekli konut üretiyor. Arz-talep delegesi içinde bu konu çözülür" dedi. 

BAYANLAR DAHİ GECE SOKAĞA ÇIKABİLİYOR

Gaziantep'in suç verilerine ve Türkiye ortalamalarına baktığımızda şehrimize çok haksızlık etmemek gerektiğini dile getiren Erdoğan, "Huzurlu bir kentiz. Gece 12 olduğunda şöyle bir bakın açık yerlerin sayısı eskiye oranla çok arttı. Şehrin neredeyse yarısına yakın yeri açık. Bayanlar dahi çıkabiliyor, gezebiliyor aracını kullanabiliyor, eğlence yerlerine gidebiliyor. Lokantalar açık, kafeler açık. İl dışından günü birlik turizme gelip gidenler var. Huzurlu olmasa gelmezler" dedi. 

ÖZKEÇECİ :EMNİYETİMİZ BOŞ DURMUYOR

Ak Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, şikayetlerin bitmeyeceğini belirterek, "İlla bize de şikayetler geliyor ben ilgili yerlere iletiyorum. Emniyetimiz çalışıyor, boş durmuyor, görevini yapıyor.  Polisimiz uyuşturucuyla mücadele ediyor, hırsızlıkla mücadele ediyor, terörle mücadele ediyor. Bize düşen emniyete yardımcı olmak" dedi. 

SUÇUN OLMADIĞI YER VAR MI?

Hırsızlık olaylarının abartıldığı gibi olmadığını dile getiren Özkeçeci, "Müdürle ben sürekli konuşuyorum. Yok başkan istatistikler var diyor. Vatandaş kendi abartıyor. Kulaktan kulağa bilgi geliyor. Millet abartıyor. Nüfusa göre az bile 500 bin tane muhacirimiz var. Bir sıkıntımız yok şu anda Gaziantep'te çok şükür. İstatistiklere göre Gaziantep huzur kenti. Bugün suçun olmadığı ülke var mı, her yerde suç var. Dünyanın en güvenli kenti nerede derseniz oradada hırsızlık var, oradada cinayet var" diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
11 Yorum