1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Herkes üzerine düşeni yapmalı
Herkes üzerine düşeni yapmalı

Herkes üzerine düşeni yapmalı

Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı ortaklaşa düzenlediği “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Türkiye Haritalandırılması Pilot Projesi”nin çalıştayı Gaziantep’te başladı.

A+A-

 Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Toprak, UCLG MEWA tarafından küresel kalkınma hedefleri doğrultusunda belediyelerin ve kent konseylerinin bu hedeflere ulaşma anlamında işbirliği yapılmasının önemini vurguladı.

İYİ BİR DÜNYA BIRAKALIM

Konuşmasının devamında Toprak, “Üniversitelerin daha geniş bir yelpazede ve STK’ların bu kapsamda toplantılar dâhil edilmiş olmasını, farkındalık ve baskı grupları oluşturması anlamında oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Dünyamız, geçmişten almış olduğu mirası, geleceğe yaşanabilir şekilde taşımamız gereken bir emanet. Bu kapsamda, dünyada bulunan başta gelişmiş ülkeler olmak üzere, her devletin, her toplumun, her ferdin kendi üzerine düşen yükümlülüklerin yerine getirmesi gerekiyor.  Ama geleceğe bırakmamız gereken dünyamız için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullanarak, çalıştayın verimli geçmesini diledi.

DUMAN: HERKESİN YÜKÜ VAR

UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ise kurumun tarihçesinden bahsetti. “Kalkınma projeleri temel gücünü yerelden alır” ifadesinde bulunan Duman, “Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in sorumluluğu sadece Gaziantep’te kalmıyor ayrıca Türkiye Belediyeler Birliği’nin ile Asya Belediyeler Başkanlığı Forumu Başkanı olarak omuzlarına büyük bir yük biniyor. Burada sadece başkanımız değil ekibine de aynı görevleri üstlenmek zorunda kalıyor. Bu bağlamda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin değerli bürokratları olarak, görev ve sorunluluğunuz da başkanın sorumluluklarına paralel olarak artmış durumda. Ben bu manada bugün sizlerle beraber burada bulunmaktan dolayı memnuniyeti ifade ediyor, iki gün boyunca burada yapacağımız çalışmaların hepiniz için yararlı olmasını diliyorum” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum