Sezon öncesi oynanan hazırlık maçları ve ligin ilk karşılaşmasında ortaya koyduğu futbolla yönetimin belirlediği şampiyonluğa orantılı mücadele sergileyen mavi – beyazlılar, ne yazık ki Adana Demirspor maçı sonrası kendi evinde karşılaştığı Boluspor karşılaşmasında ortaya koyduğu futbol ile hedef kesinlikle uyuşmuyor. Bir önceki sezonun son haftaların da teknik direktör Suat Kaya'nın şampiyonluk söylemleri ile başladığı eylemi yönetim kurulu ve futbolcularda onaylayınca futbolun olumsuz gelişmelerinden dolayı kendilerini soyutlayan taraftarlar Büyükşehir Belediyespor'un hedefleri doğrultusunda bir nebze de olsun ümitlenmişlerdi ama ne yazık ki bu rüyada uykudan erken uyanınca sadece söylemde kalmış oldu.

Lig uzun bir maratondur bunu elbette ki kabul edeceğiz ve hatta sezon başında kaybedilen puanların telafisini gidermekte mümkündür bunu da kabul edeceğiz ama sergilediğiniz futbol başta kendinizi tatmin etmiyorsa umut ettiğiniz hedefinizin de gerçekleşmesi mucizelere kalmış demektir. Kendi evinde oynadığın size göre ligin iyi ekibi ama bana göre vasat ekibi olan Boluspor'a karşı mağlubiyetten kurtuluyorsanız o zaman şampiyonluk kelimesini telaffuz etmeyeceksiniz. Bir takımda futbolcularınız sakat, hasta, kart cezalısı ve hatta psikolojik sorunları olabilir bu nedenle kadroda yer almayabilir ama hedefinizin adını şampiyonluk koyduysanız bütün bu olasılıkları göz önünde bulundurup kaybettiğiniz maçlarda asla bu gelişmeleri mazeret olarak gösteremezsiniz. Hedefinizi büyük koyduysanız rotasyonu da düşünmek zorundasınız, olası eksikliklerin yerine onayacak alternatifi de en az onun kalitesinde olmasını da sağlamak zorundasınız. Aksi takdirde şampiyonluk kelimesi yerine orta sıralar veya kümede kalma söylemlerini ifade etmek mecburiyetinde kalırsınız.

Büyükşehir Belediyespor'da iç sıkıntıların hala bitmemiş olması saha içerisinde ki isteksizliği aleni bir şekilde belli ediyor. Türk futbolunda belirginleşen ve moda haline gelen başarısız sonuçların ardından teknik ekibin değiştirilmesi kısa vade de çözüm olarak görülüyor. Büyükşehir Belediyespor'da da bu değişiklik olabilme ihtimali de olursa şaşırmamak gerekiyor. Her zaman Gaziantepli teknik direktörlerle başarıda tavan yapan temsilcimiz belki de süper lig deneyimi olan bir hocamıza takımı teslim edebilir. İşte o zaman hedeflenen şampiyonluğun gerçekleşmemesi zor bir ihtimal olmaz.