1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. HAK-İŞ de dert yandı
HAK-İŞ de dert yandı

HAK-İŞ de dert yandı

Hizmet-İş Sendikası Gaziantep 1 Nolu Şubenin 4. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen Seçime mevcut Başkan Halil İbrahim Tanrıöver yeniden başkanlığa seçildi.

A+A-

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Sorunlarımız var. Bugün ekonomide ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. Aldığımız ücretler, ek zamlar, yeni ek zamlar alıyoruz ama birkaç ay sonra sonuçsuz kalıyor. Arkadaşlarımızın zamları sembolik hale geliyor. Ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıyayız" dedi. 

Arslan, kentteki bir otelde düzenlenen Hizmet-İş Sendikası Gaziantep 1 No'u Şube'nin 4. Olağan Genel Kurulu'nda, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini, bu dönemin birlikte aşılması gerektiğini söyledi. 

KRİZİN FATURASI AĞIR 

Emeğin ve emekçinin merkeze konulması gerektiğini ifade eden Arslan, "Liberalizmin yaptığı gibi emeği emekçiyi, makinenin, karın, kazancın parçası değil, merkezine koyacağız. Emek en aziz en yüce değerdir diyeceğiz. Buradan yola çıkarsak sorunların çözümünü de sağlarız. Sorunlarımız var. Bugün ekonomide ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. Aldığımız ücretler, ek zamlar, yeni ek zamlar alıyoruz ama birkaç ay sonra sonuçsuz kalıyor. Arkadaşlarımızın zamları sembolik hale geliyor. Ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıyayız. Bu kriz nerden çıktı? Tabi ki pandemi çok önemli bir etki. Bununla beraber tedarik zincirinde kopmalar oldu. Gıda fiyatları hızla yükseldi. Tam pandeminin zorluklarıyla uğraşıp çözüm ararken Rusya Ukrayna'ya saldırdı. Bu defa enerji krizi patladı. Pandeminin getirdiği ağır faturalar bir de savaş eklenince, bütün dengelerimizi bozdu. Sadece bizim ülkemizde değil, bütün dünya coğrafyası ciddi bir krizle karşı karşıya. Ama bu krizin en ağır faturaları da bize doğru yöneldi." 

EKONOMİ NORMALLEŞMELİ 

Arslan, Türkiye'nin yanlış yapmaması gerektiğini vurgulayarak, "Mutlaka bu konuda ekonomiyi normalleştirecek çözümleri bulmak zorunda." dedi. HAK-İŞ olarak yaşanan zorluklara karşı mücadele edeceklerini dile getiren Arslan, şöyle devam etti: "Ülkemizden umudu kesmeyeceğiz. Bu ülkenin potansiyeline, gücüne, müteşebbis ruhuna, genç nüfusuna güveniyorum ve inanıyorum. Bu zorlukları aşacağız, birilerinin yaptığı gibi felaket tellallığı yapmayacağız. Hainlerin, ihanet odaklarının değirmenine su taşımayacağız, Biden'i sevindirmeyeceğiz. Avrupa Birliğini, NATO'yu üzmeye devam edeceğiz, ayaklarımızın üzerinde duracağız. Nasıl ki 100 yıl önce 7 düvele karşı bu toprakları savunduk, nasıl ki Antep'in adını Gazi, Urfa'nın adını Şanlı, Maraş'ın adını Kahraman yaptık, bu millet kahramanlığıyla şanıyla gaziliğiyle övünmeye devam edecek." 

ERDOĞAN'DA KATILDI 

Genel kurula, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Berk ile sendika üyeleri katıldı. Seçime mevcut Başkan Halil İbrahim Tanrıöver tek listeyle katıldı. AA 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.