1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Güzelbey, Erdoğa'a fikrini söyleyecek
Güzelbey, Erdoğa'a fikrini söyleyecek

Güzelbey, Erdoğa'a fikrini söyleyecek

Cumhurbaşkanlığına aday olup olmama konusunda kararsız olan Başbakan Erdoğa'ın, parti il başkanları, milletvekilleri derken şimdide belediye başkanlarının...

A+A-

Cumhurbaşkanlığına aday olup olmama konusunda kararsız olan Başbakan Erdoğa'ın, parti il başkanları, milletvekilleri derken şimdide belediye başkanlarının fikrini alacağı öğrenildi. Aralarında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey'in de bulunduğu 59 ilin belediye başkanı, Başbakan Erdoğan tarafından Ankara'ya çağırıldı. Başbakan Erdoğa'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda fikrilerine başvuracağı öğrenilen belediye Başkanlarının bir kısmı dün Ankara'ya gitti.

İl Başkanları, milletvekilleri derken şimdi de belediye başkanlarının fikrini alma gereksinimini duyan Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğa'ın Cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağı bu toplantıdan sonra büyük ölçüde netleşmiş olacak. Bilindiği gibi, yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimi için başta AK Parti olmak üzere diğer partiler adaylarını açıklamada aceleci davranmıyor.

HER HAFTA ANKARA'DAYIM

Başbakan Erdoğa'ın 59 ilin belediye başkanları ile yapacağı toplantıya katılmak üzere Ankara'ya gidenBüyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Başkentte çeşitli temaslarda bulunacak. Maliye Muhasebat ve Hazine yetkilileri ile Gaziantep'in Hafif Raylı sistemle ulaşım konusunu da görüşeceği öğrenilen Güzelbey, bu hususta kaydedilen ilerlemelerden memnun olduğunu söyledi.

RAYLI SİSTEM İÇİN ÇOK ÇABA HARCANIYOR

Belediyenin yüklü miktarda borçlu olması yüzünden Hafif Raylı Sistemle ilgili kredinin bugüne kadar geciktirildiğini ifade eden Başkan Güzelbey, Büyükşehir Belediyesi'nin 1.5 katrilyonluk borcunun 1 katrilyona düşürüldüğünü, borcun yeniden yapılandırılarak kredi verilebilir belediye güvenilirliğini kazandıklarını" belirtti. Her hafta Ankara'ya giderek Maliye Muhasebat ve Hazine yetkilileri ile temaslarda bulunduğunu söz konusu eden Güzelbey, "Alınacak kredi borcunun geri ödeme güvenilirliğini kazandıktan sonra raylı sistemle ilgili çalışmalarımız hız kazanacak. En geç 2008 yılı başlarında temel atacak duruma geleceğiz. Başbakanla yapacağımız toplantıdan sonra bu konudaki gelişmeleri direkt olarak kendilerine anlatma fırsatı bulacağım. Gaziantep'in raylı sisteme geçebilmesi için her türlü çabayı sarfedeceğim." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.