1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Güçyetmez aday oldu
Güçyetmez aday oldu

Güçyetmez aday oldu

İnşaat Mühendisi Burkay Güçyetmez, Şubat ayında yapılacak İnşaat Mühendisleri Odası seçimine yeniden aday olduğunu açıkladı.

A+A-

“ Çağdaş Toplumcu İnşaat Mühendisleri olarak bu onurlu göreve talibiz” diyen Güçyetmez, “Odamızın köklü birikimini geleceğe taşıyabilmesi için birleştirici, yenilikçi, idealist ve tutarlı adımlar atılmasına ihtiyaç vardır” mesajını verdi. 

İnşaat Mühendisleri Odasının insan odaklı bir meslek odası olduğunu belirten Güçyetmez “İnsana dair ne varsa, mesleğimizle ilgilidir. İnşaat mühendisliği, güvenli ve sürdürülebilir yapılaşma açısından önemi ve gerekliliği tartışılamaz bir meslek alanıdır. Yapı üretiminin, insanların can ve mal güvenliği açısından en kritik üretim faaliyetlerinden biri olduğu dikkate alınırsa bu üretimin doğru bir şekilde planlanması, gerçekleştirilmesi ve denetlenmesi açısından inşaat mühendisleri hayati bir rol oynamaktadırlar” dedi., 

ONURLU GÖREVE TABİLİZ

“Çok çeşitli alanlarda var olan mesleğimizin birçok sorunu bulunmaktadır” diyen Güçyetmez, “Bu kadar önemli bir üretimin temel unsuru olan inşaat mühendisleri, tarihimizde görülmemiş bir işsizlikle karşı karşıyadır. Yapı üretim sürecinin giderek mühendisin ve teknik bilginin geri plana itildiği, itibarsızlaştırıldığı bir yola girmesi; işsizliği, düşük ücretleri ve güvencesiz çalışma koşullarını beraberinde getirmektedir. Bu durum özellikle genç meslektaşlarımızın çok düşük ücretlerle imzalarının istismar edilmesine de sebebiyet vermektedir” şeklinde konuştu. 

SORUNLAR ÇOK

Güçyetmez, “Diğer yandan her geçen gün sayısı artan inşaat mühendisleri üniversitelerde arzu ettikleri nitelikte eğitimi almakta zorlandıkları gibi, mezuniyet sonrasında yönlerini bulmakta da güçlük çekmektedir. Meslektaşlarımız çok zor şartlarda hayatını idame ettirmeye çalışmakta, hak ettikleri mesleki itibarı görememektedir. Sıraladığımız ve hepimizin yakından bildiği sorunların çözümü için meslektaşlarımız arasında dayanışmanın yayılması ve bütüncül anlayışta bir yönetim sergilenmesi ilk ve en önemli şarttır. Şu bilinmelidir ki; İnşaat mühendisleri inşaat sürecinin figüranları değil, öncüleridir. Ve bu karamsar tabloyu değiştirmek imkânsız değildir” HABER MERKEZİ 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.