1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GSO'da sürpriz değişim
GSO'da sürpriz değişim

GSO'da sürpriz değişim

Gaziantep Sanayi Odası'nda 3 Nisan'da yapılan meclis ve komite seçimlerinin ardından, yeni meclis ve yönetim kurulu seçimi yapıldı.

A+A-

Büyük sürprizlerin yaşandığı Sanayi Odası'nda Adil Sani Konukoğlu Meclis, Adnan Ünverdi Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Meclis Başkanlığına Adil Sani Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına Saim Akınal ve Ali Özpolat, Katip Üyeliğe, Sadık Koçak getirildi. GSO'da bir de ilk yaşandı. Yönetimde 3 kadın yer aldı. Ferhan Sağım, Perihan Çöçelli ve Melike Yüksel yönetime girdi.

61 OYLA BAŞKAN SEÇİLDİ

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) 3 Nisan’da yapılan seçimlerde oluşan 65 kişilik meclis ilk toplantısını yaparak, meclis başkanı, meclis divanı, yönetim kurulu başkan ve üyeleri ile disiplin kurulu ve TOBB Genel Kurul delegelerini seçti. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanlığına Adnan Ünverdi seçildi. GSO Meclis Salonu'nda yapılan yapılan seçimlerde, tek aday olan Adnan Ünverdi, 65 üyeden 61'inin oyunu alarak başkanlığa getirildi.

MECLİS BAŞKANLIĞINA ADİL KONUKOĞLU

Meclis Başkanlığına Adil Sani Konukoğlu, Meclis Başkan Yardımcılığına Saim Akınal ve Ali Özpolat, Katip Üyeliğe, Sadık Koçak getirildi.

İŞTE YENİ YÖNETİM

Adnan Ünverdi başkanlığında yeni Yönetim Kurulu; Cevdet Akınal, Ferhan Sağım, Melike Yüksel, Perihan Çöçelli, Metin Erturhan, Mustafa Özgüler, Hakan Aslansoy, Mustafa Özmermer, Başar Küçükparmak ve Ercan Sayın’dan oluştu.

YÖNETİMDE 3 KADIN

Bu seçimde, 1989 yılında kurulan GSO tarihinde ilkler yaşandı, üç kadın üye yönetimde yer aldı. Ferhan Sağım, Perihan Çöçelli ve Melike Yüksel, GSO Yönetim Kurulu Üyesi olarak Gaziantep’in sanayileşme sürecine katkı sunacak.

TOBB DELEGELERİ DE SEÇİLDİ

GSO’nun TOBB Delegeleri, Adil Sani Konukoğlu, Mustafa Topçuoğlu, Cevdet Akınal, Adnan Ünverdi, Mesut İşsever, Metin Yıldırımdemir, Cemil Direkçi, Metin Erturhan ve Sami Konukoğlu oldu.

Disiplin Kurulu’na;Durmuş İşsever, Sedat Akınal, Selami Yetkinşekerci, Emin Helvacıkara, Fazıl Özyaşar ve Memet Yıldız seçildi.

YÖNETİMDE 4 YENİ İSİM

Sanayi Odası yeni yönetiminde yeni 4 isim var. Adil Konukoğlu, Yıldırım Mermer, Aykut Erkent ve Ali Özpolat yeni yönetimde görev almadı. Adil Konukoğlu meclis başkanı olurken,Ali Özpolat ise meclis başkan yardımcısı oldu. Yeni dönem yönetime ise Perihan Çöçelli,Melike Yüksel, Başar Küçükparmak ve Hakan Aslansoy girdi.

KOÇER HAYIRLI OLSUNA GELDİ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de GSO'da 13 yılı başkanlık olmak üzere 20 yıl görev yaptığını belirtti. Konukoğlu'na şimdiye kadar verdiği hizmetler için teşekkür eden Koçer, Ünverdi ve ekibine de başarılar diledi.

GURURLA İZLENECEK

GSO’ ya gelerek yeni yönetime hayırlı olsun dileklerini ileten milletvekili Nejat Koçer, “Seçim sonuçları Sanayi Odamıza, kentimize ve ülkemize hayırlı olsun. Kurucu Başkanımız rahmetli Sani Konukoğlu’nun başlattığı bu hareket birlik ve beraberlik içinde, gururla izlenecek, Gaziantep’e örnek olacak şekilde devam ediyor. Bence en güzel şey budur. Birlik ve beraberlik içinde daha nice yıllara inşallah devam ederiz” dedi.

ODANIN HİZMETKARIYIM

Görevi Adil Konukoğlu’ndan devralan Adnan Ünverdi’ye başarılar dileyen Koçer, “Bu ekip Gaziantep’i çok daha başarılı yerlere taşıyacak. Buna yürekten inanıyorum. Her zaman olduğu gibi yanınızdayım. Ölünceye kadar bu odanın bir hizmetkarı bir neferiyim. Bu şehre hizmet bizim her zaman şiarımız oldu. Bundan sonra da böyle olacak“ diye konuştu.

TOPÇUOĞLU:ÖRNEK OLDUK

Meclis Başkanlığı görevini Adil Sani Konukoğlu’na devreden Mustafa Topçuoğlu, seçimlerin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diledi. Sanayi Odasına yakışır bir seçim sürecini tamamladıklarını kaydeden Topçuoğlu, şöyle devam etti:“Birinci önceliğimiz her zaman bu çatı altında birlik beraberlik içerisinde şehrimiz ve ülkemiz için çalışmaktır. Bu bir bayrak yarışı. Burada attığımız tüm adımlarla Türkiye’ye örnek olacak bir yapı olarak hareket ettik. Birlik beraberlik içerisinde çalıştık, birlik beraberlik içerisinde başardık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun.”

KONUKOĞLU:EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞTIK

Yeni dönem herkese hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasına başlayan Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ise, “Bu çatı altında bugüne kadar birlik beraberlik içerisinde Gaziantep için, ülkemiz için elbirliği ile çalıştık. Bu dönemde ve bundan sonra ki dönemlerde de elbirliği ile çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yaptığı süre içinde yanlarında olan herkese teşekkür etti.

KÜRŞAT GÖNCÜ DEĞİŞMİYOR

Konukoğlu, konuşması sırasında Kürşat Göncü'ye espri yaparak, "Başkan değişiyor,Kürşat değişmiyor' dedi. Konukoğlu, "Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, GSO Genel Sekreteri Kürşat Göncü’ye, oda personelimize, mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımızın hepsinde bu arkadaşlarımızın çok büyük emekleri bulunuyor. 8 yıllık çalışma döneminde beni hiç bir zaman yalnız bırakmadılar. Bundan sonra Yönetim Kurulu Başkanımız Adnan Ünverdi’ye de desteklerini sunacaklarından eminim" diye konuştu.

GİRİŞİMCİ KADINLARA ÇAĞRI

Adnan Ünverdi'ye her zaman destek olacaklarını belirten Konukoğlu, "Bugüne kadar yapılmış projeler ve bundan sonra yapılacak olan projelerin devamında da Sayın Adnan Ünverdi’ye her zaman destek olacağız. GSO olarak ilkleri yapan bir kurumuz. Adnan Bey’e ne mutluki yönetimde alanında başarılı 3 kadın üyemiz var. Bunun esas anlamı, Gaziantep’te ki tüm girişimci kadınlara örnek olmasıdır. Gaziantep'teki tüm girişimci kadınlara örnek olacak bu meclisin inşallah yüzde 50'sinin kadın olduğu dönemleri de görürüz. Buradan çağrı yapıyoruz; lütfen girişimci bayanlar meclise gelin, sahip çıkın. Bu mecliste sizler olduğunuz sürece, bu şehrin daha da güçlü olacağına inanıyoruz." diye konuştu.

ÜNVERDİ:DÜZEYLİ KALİTELİ BİR SEÇİM YAPTIK

Düzeyli, kaliteli bir seçimi tamamladıklarını belirten ve kendisine destek veren herkese teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi ise 3 kadını yönetime alarak önemli bir mesaj vermek istediklerini söyledi. Ünverdi, "Nüfusun yüzde 50'si kadın. Kadınların yönetim kurulunda yer alması Türkiye'ye mesajımızdır. Sorumluluğumuz ağır. Kentin ve ülkenin ekonomisini geliştirmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

'Birçok projeye beraberce imza attık' diyen Ünverdi, "Bundan sonra da başkanlarımın destekleriyle Gaziantep sanayisini yönlendirmek için yönetimimizle beraber çok başarılı işlere imza atacağız. Burada iş alemine, üniversitede okuyan gençlerimizin iş hayatına kazandırılması noktasında önceliğin eğitim olduğunu söylemek istiyorum. Endüstri 4.0 diye adlandırılan farklı bir çağa girdik. Bu çağa kendimizi uydurmak durumundayız. Değişime ayak uydurmak zorundayız. Eğer biz değişime ayak uydurmazsak işimizin bizi değiştireceğinin de farkındayız. Bu anlamda yapacak çok işimiz var. İnşallah hep birlikte ülkemizin geleceğine katkı sunacağımıza inanıyorum. Meclisimizde 3 kadın üyemiz var. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Allah muvaffak etsin. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu. Meral KINACILAR, Ayşegül BAĞCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.