1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Girişimciler meyvelerini veriyor
Girişimciler meyvelerini veriyor

Girişimciler meyvelerini veriyor

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, GSO ve İpekyolu Kalkınma Ajansı’nın savunma sanayine yönelik birlikte yürüttüğü çalışmalar neticesinde,

A+A-

Gaziantepli 21 firmanın Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’ne onaylı tedarikçi olduğunu belirtti. GSO ile İKA ortaklığında, Makine ve Metal Sektörü İstişare Toplantısı gerçekleştirildi. 

Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz, GSO Yönetim Kurulu Üyesi Başar Küçükparmak, GSO Genel Sekreteri Yusuf İymen ve firma yetkilileri katıldı. İKA tarafından makine ve metal sektöründe üretim yapan firmalara sağlanacak yeni desteklerin, sektörün sorunları ve taleplerinin konuşulduğu toplantıda GSO’nun Gaziantep sanayisinin ileri teknolojiye adaptasyonunu sağlamak ve üretimde katma değeri artırabilmek için savunma sanayine yönelik farklı alanlarda sürdürdüğü çalışmalar değerlendirildi. 

21 FİRMA ONAYLI TEDARİKÇİ BELGESİ ALDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO ve İKA’nın makine ve metal sektöründe faaliyet gösteren firmaların sorunlarına çözüm üretmek adına çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Sektörün taleplerine karşılık bulmak için hem Gaziantep’te hem de Ankara’da yeni girişimlerde bulunduklarını kaydeden Ünverdi, “Makine ve metal sektörü, hem şehrimiz hem de ülkemiz sanayisi için büyük önem taşıyor. Sektördeki firmalarımızın daha da büyümesi ve kaliteli üretimle daha rekabetçi hale gelmeleri için yeni imkan ve fırsatlar oluşturmaya çalışıyoruz. Firmalarımızın sektöre yönelik sunulan yeni desteklerle ilgili çalışmalara katılım sağlamaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

İŞBİRLİĞİ GÜNLERİ YAPILACAK

Sektöre yönelik üretim yapan firmaların temsilcilerini programa katılmaya davet eden Ünverdi, şu bilgileri verdi:“Gaziantep firmalarımızın savunma sanayine entegrasyonu sürecine katkı vermek için, Odamız ve İKA iş birliğinde, Savunma Sanayii Başkanlığı’mızın koordinasyonunda 13-14 Ekim 2021 tarihlerinde Gaziantep’te 2 günlük ‘Gaziantep Savunma Sanayi Tedarik ve İşbirliği Günleri’ düzenlenecek. Bu kapsamda Savunma Sanayii Başkanlığı, savunma sanayine üretim yapan vakıf şirketleri ve ana yüklenicilerin teknik heyetleri Gaziantep’e gelecekler. Firmalarımızın savunma sanayine yatırım yapabileceği alanların neler olabileceği görüşülecek, savunma sanayi vakıf şirketleri ve ana yüklenicilerin ihtiyaç duydukları malzemeler ve tedarik yöntemleri ile ilgili bilgilendirmeler yapılacak, firmalarla ikili görüşmeler gerçekleştirilecek ve alım süreçleri değerlendirilecek.”

AKYILMAZ: FİRMALARIMIZA UYGUN KOŞULLU KREDİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

İpekyolu Kalkınma Ajansı olarak Gaziantep firmalarının makine metal sektöründe ve savunma sanayinde daha da gelişerek büyümeleri için yeni imkanlar oluşturmaya devam ettiklerini ifade eden İKA Genel Sekreteri Burhan Akyılmaz da, yatırımcılar için sağladıkları desteklere bir yenisini daha eklediklerini kaydetti. Firmaların önünü açmak ve üretim performanslarını geliştirmek amacıyla uygun koşullu kredi desteği vereceklerini söyleyen Akyılmaz, “Kolay ve masrafsız bir ödeme imkanı sunduğumuz kredi desteğinin sektördeki firmalarımızın üretim stratejilerinde avantaj sağlayacağına inanıyorum.” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.