1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gençler söz sahibi olacak
Gençler söz sahibi olacak

Gençler söz sahibi olacak

Avrupa Birliği Erasmus Plus KA 347 “Kentimin Sürdürülebilirliğinde Söz Sahibiyim Projesi” kapsamında gerçekleştirilen Kentlerde Söz Sahibi Gençler çalıştayı gerçekleştirildi.

A+A-

GAÜN Mimarlık Fakültesi ve Endüstri Mühendisliğinde gerçekleştirilen çalıştay, Gaziantep’in Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma hedefleri kapsamında dört ana başlık altında değerlendirilmesi ve sürdürülebilir kent anlayışına gençlerin katkıda bulunmasını amaçlıyor.  Bu kapsamda belirlenen “Çevre ve Atık”, “Ulaşım ve Trafik”, “ İmar ve Planlama” ve “Kentsel Dönüşüm” alanlarında çalışma yapmak üzere Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümü öğrencilerinden oluşan proje ekibi, GAÜN Öğretim elemanlarından oluşan proje yürütücüleri Doç. Dr. Aslı Özpolat, Doç. Dr. Eren Özceylan, Doç. Dr. Ferda Nakıpoğlu Özsoy ve Öğr. Gör. Ayca Özceylan ile bir araya geldi. 

SUNUM YAPILDI

Çalıştayın üçüncü gününde ise Mimarlar Odası 13. ve 14. Dönem Başkanı Özgür Girişken ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Uzmanlarından Duygu Karabay Doğan, Burcu Koç ve Hasan Aysa konuşmacı olarak yer aldı.  “İmar ve Planlama” ile “Ulaştırma ve Trafik” konularının tartışıldığı günün ardından, öğrenciler kentin sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak amacıyla beyin fırtınası yaklaşımı ile fikirlerini paylaştı.  Proje ile ilgili güncel bilgileri http://youth4city.gantep.edu.tr/index.php sitesinden ve @youth4city İnstagram ve twitter hesaplarından takip edilebilir. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.