1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GAZİŞEHİR TEK YÜREK
GAZİŞEHİR TEK YÜREK

GAZİŞEHİR TEK YÜREK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan “Barış Pınarı Harekâtı”na destek çığ gibi büyüdü.

A+A-

Gaziantep’in adeta kenetlendiği harekatla ilgili iş dünyası, odalar, dernekler ve STK’lardan destek mesajları yayınladı. Kenetlenme çağrısı yapılan açıklamalarda ‘Gün birlik ve beraberlik günüdür. Elimizden gelen her türlü desteği vermek ortak görevimizdir’ denildi. Ticaret Odası’nda iş dünyası temsilcileri ortak deklarasyon yayınlarken, Gazişehri al bayrağımızla donatma çağırısı yapıldı. Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Konukoğlu, harekatın önemine değindi, bunun bir savaş olmadığını söyledi. Konukoğlu, “Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan bu harekât bir savaş değil, güvenliğimiz için atmamız gereken bir adımdır.  İş dünyasının temsilcileri olarak, devletimizin milletimizin, kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız” dedi.

 

GAZİANTEP KENETLENDİ

 

Fırat’ın doğusundaki terör odaklarını temizlemeyi ve bölge güvenliğini arttırmayı hedefleyen Barış Pınarı harekâtına destek çığ gibi büyüyor. Gaziantep'teki odalar, dernekler ve başkanlar harekata sonuna kadar destek verdiklerini açıkladı.

TİCARET ODASI’NDA DEKLARASYON AÇIKLAMASI

Gaziantep iş dünyası temsilcileri, “Barış Pınarı Harekâtı”na destek için deklarasyon yayınladı. Gaziantep Ticaret Odası’nda biraraya gelen iş dünyası temsilcileri adına konuşan Adil Konukoğlu, “Gazi şehrin iş dünyası temsilcileri olarak devletimizin milletimizin, kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız. Tüm dünya bilmelidir ki “Barış Pınarı Harekâtı”  Türkiye Cumhuriyeti’nin uluslararası hukuktan doğan haklarını dünya barışı için kullandığı bir harekâttır. Bu harekâtı itibarsızlaştırmak isteyenler, küstahça tehdit etmeye çalışanlar bilsinler ki bu harekât en az Türk toplumu kadar kendi toplumlarının da huzuruna hizmet etmektedir. Önümüzdeki günlerde 96. Kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız bu aziz vatanın kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “İnsan, mensup olduğu milletin varlığını ve mutluluğunu düşündüğü kadar bütün dünya milletlerinin huzur ve refahını düşünmeli…” dedi.

BU HAREKET BİR SAVAŞ DEĞİL 

Bu hareketin bir savaş olmadığını belirten Adil Konukoğlu şunları söyledi:”Tüm dünya bilmeli, anlamalı ve desteklemelidir ki Türkiye Cumhuriyeti ülkemizin ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü ön planda tutarak, bölgesinde bir barış üssü olma hedefindedir. Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak, bölgemizi huzura ve istikrara kavuşturmak amacıyla yapılan bu harekât bir savaş değil, güvenliğimiz için atmamız gereken bir adımdır, Türkiye'nin terör örgütlerine karşı masum halklara kalkan olmasıdır. Kimse başka bir art niyet aramasın. Yıllardır kucak açtığımız Suriyeli kardeşlerimizin de, ata topraklarında yaşama, kendi seçtikleri yöneticilerle kendilerini yönetme haklarını almaları için de bu harekât büyük önem arz etmektedir. Antep savunmasında 6317 şehit veren, nüfusunun neredeyse tamamı Gazi olan biz Gazi şehirliler olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zorlu şartta gerekeni yapacağız.”

AYAKLARINA TEK BİR TAŞ DEĞMESİN

‘İş dünyasının temsilcileri olarak, devletimizin milletimizin, kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız. Mehmetçiklerimiz orada bizler için mücadele ederken bizler de durmayacağız’diyen Konukoğlu, “Bugünlerde birlik beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kol kola gireceğiz ve bu mücadelenin sonunda da hep birlikte güçlü bir Türkiye olarak çıkacağımız konusundada en ufak şüphemiz yok. Biz Gaziantep olarak nasıl atalarımız yaptılarsa bizde bugün her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Bizler daha da çok çalışacak, daha çok üretecek, daha çok ter akıtacak, bu kahramanlar yurdu memleketimiz için, yarınlarımız için, daha güçlü bir Türkiye için çaba sarf edeceğiz.  Allah’a şükür olsun ki kahraman Mehmetçiklerimiz sayesinde bizler rahat uyuyor, işlerimizin başında duruyoruz. Siz rahat olun kahraman Mehmetçikler, sizler var oldukça biz canımıza başımızla çalışmaya bu milletin daha kudretli ve kuvvetli olabilmesi için daha fazla üreteceğiz.  Allah Barış Pınarı Harekâtına katılan tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Ayaklarına tek bir taş değdirmesin, daima muzaffer eylesin”dedi.

ORTAK DEKLARASYONA KATILDILAR 

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanı Hilmi Teymur,Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Konukoğlu,Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği Koordinatör Başkan V. Mehmet Çıkmaz, Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek, Kilis Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Mustafa Celkanlı, Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Meclis Başkanı Bekir Karabacak, Nizip Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Sarı, İslahiye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Gelebek katıldı. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum