1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep'te müthiş dedikodu yapılıyor
Gaziantep'te müthiş  dedikodu yapılıyor

Gaziantep'te müthiş dedikodu yapılıyor

Fatma Şahin, Kamil Ocak konusunda siyasi arkadaşları tarafından yalnız bırakıldı

A+A-

Gaziantep İnşaat Mühendisleri Odası eski şube Başkanı Melih Meriç, belediye başkanlığı ve milletvekilliğine adaylığı, Kamil Ocak Stadyumunun yerine yapılacak Cuma Cami ve ulaşım konusunda Gazetemize dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Melih Meriç, Kamil Ocak Stadyumu konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yalnız bırakıldığını düşündüğünü belirterek, "Özellikle kendi siyasi arkadaşları, sanki Fatma hanım bunu engellediği pozisyonunda bir argüman olarak kullanıp, ilerideki siyasi hayatının önüne bir rampa oluşturmaya çalışıyorlar. Siyasi erkler kapalı kapılar arkasında farklı konuşup, içeride farklı konuşuyorlar. Gaziantep'te müthiş bir şekilde dedikodu mekanizması çalışıyor. Bu dedikodu mekanizmasının yaratmaya çalıştığı bu argümanları ellerinden almak lazım. Şu anda yapılan Fatma hanımı yalnız bırakma politikası" dedi.

Kamil Ocak'la ilgili sessizliğin Fatma Hanıma destek manasına gelmemesi gerektiğini söyleyen Meriç, "Sessiz kalarak Fatma Hanıma destek vermiyorlar. Sessiz kalmak destek manasına gelmiyor, bu Fatma hanımı yalnız bırakmak politikası. Ama fatma hanımın bu güç karşısında daha dik durması lazım. Kendisini seven destek veren insanlarla bu olayın karşısında durması lazım. Ben bu konudada hazırım. Özellikle siyasi erkler kapalı kapılar arkasında farklı konuşup, içeride farklı konuşuyorlar. Gaziantep'te müthiş bir şekilde dedikodu mekanizması çalışıyor. Bu dedikodu mekanizmasının yaratmaya çalıştığı bu argümanları ellerinden almak lazım. Çünkü insanlar artık yüzyüze geldiklerinde neyi nasıl ifade edebileceklerini, çok açık bir şekile ortaya koyabilecek ve onların niyetlerini anlayabilecek kapasitede. Sessiz kalarak Fatma hanıma bence zarar vermeye çalışıyorlar. Ama ben bu olaydan Fatma hanımın bir şekilde güçlenerek çıkacağına inanıyorum" dedi.

TOKİ'nin yeni stadyum için harcadığı paranın çok büyük bir para olmadığını belirten Meriç, bunun İMC usülüyle bile çözüleceğini söyledi. Meriç, "Hem belediye olarak hem Gaziantep'i yöneten erklerin biraraya gelmesiyle İMC usülüyle bu para toplanabilir. Bunun için öncülük etmeye hazırım. Bu saatten sonra camiden vazgeçilme politikasını rafa kaldırmak lazım, çok iyi bir proje ortaya koyup bu projenin arkasındada durmak lazım. Şu anda bu şehri yöneten belediye olarak eğer Fatma hanımsa, Fatma hanımda bunu çok açık ve seçik bir şekilde, dedikoduları saf dışı bırakarak net bir şekilde bu fikrini ortaya koymalı. Kendisiyle beraber aynı düşüncede olan olmayan insanların ortaya koydukları dedikodu mekanizmasını bir şekilde ortadan kaldırması gerekir" dedi.

SİVİL TOPLUM HER KONUDA SESSİZ

Sivil toplum örgütlerinin son dönemde her konuda sessiz olduklarına da değinen Meriç, "Aynı fikirde olmak mecburiyetimiz yok. Herkes değişik fikirde olabilir ve bu fikirlerini korkmadan çekinmeden inandıkları doğrultuda ortaya koymaları gerekir ki, işin doğrusu bu şekilde bulunur. Herkes aynı fikirdeyse doğrusunu bulmak çok zordur ve insanları yanlışa sürükler. İnsanların saflarını net ve açık şekilde ortaya koymaları gerekir." dedi.

BELDEN AŞAĞI VURMALAR ARTTI

Gaziantep'in Türkiye'nin 6. büyük şehri ve ihracat yapan en büyük iller arasında 5. sırada olduğunu belirten Melih Meriç, "Gaziantep kendi yağıyla kavrulan bir şehir. Bu zamana kadar Gaziantepliler arasında gerek ticari alan, gerek sosyal alanda saygı çerçevesinde hep bir yarış olmuştur. Ama son dönemde özellikle siyasi anlamda ve sivil toplum örgütlerinde, karşı rakibini bir şekilde bu alanın dışına itebilmek için her türlü belden vurma girişimleri müthiş bir şekilde artmıştır. Özellikle 15 Temmuz sonrasında da bunun arkasına saklanan bazı güçler mevcut yapıya zarar vermek adına bunu ağır bir şekilde kullanmaktadır" dedi.

FATMA HANIM YALNIZ BIRAKILIYOR

'Gaziantep'i yöneten her türlü kurum kuruluş bizim için önemli değerlerdir' diyen Meriç, "Çünkü oraya gelen insanların hepsi bir şekilde Gaziantep'in içerisinden yetişmiş olan ve oraya gelebilmek için müthiş bir şekilde emek veren insanlardır. Aynı siyasi partide olmayabiliriz, aynı düşüncede olmayabiliriz ama seçim bittiği gün bizimde idarecilerimiz ve yöneticilerimizdir. Oralara bu şekilde bakmak lazım. Ben özellikle Kamil Ocak Stadyumuyla alakalı büyükşehir belediye başkanımızın yalnız bırakıldığını düşünüyorum. Özellikle kendi siyasi arkadaşları tarafından bu olayın sanki Fatma hanım bunu engellediği pozisyonunda bir argüman olarak kullanıp ilerideki siyasi hayatının önüne bir rampa oluşturmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

BU BEDEL ÖDENEBİLİR

Meriç, çok önceden Kamil Ocak Stadyumunun yıkılması gerektiğini, oranın meydan olması gerektiğini, ama bunun içinde bir bedel ödenecekse bu bedeli tüm Gazianteplilerin el birliğiyle ortadan kaldırması gerektiğini savunduğunu belirtti. Meriç, "Ama herkes konuşuyor, bunun karşılığında yapılması gereken birlik ve beraberliği sağlamıyorlar. Bunu siyasi anlamda bir rant olarak kullanabilmek için mevcut yapının karşısında kullanıyorlar. En büyük üzüntü bu. Çünkü kapalı kapılar arkasında farklı konuşup içeride farklı konuşan siyasi erk, bir şekilde hiç yakışmayacak bir şekilde bunu kullanmaya çalışıyor. Ben buradan net ve açık şekilde şunu söyleyeyim, Kamil Ocak Stadyumunun olduğu yer çok güzel bir projeyle Gaziantep'e yakışan, içinde cami olan bir meydan olabilir. Bu konuda ben Fatma hanıma destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

KATKI SUNMAYA HAZIRIM

Fatma Şahin'in Ankara'daki ikili ilişkilerini kullanarak Gaziantep'e bu zamana kadar gerçekten çok büyük katkıları olduğuna inanan biri olduğunu söyleyen Meriç şöyle konuştu:"Bir sonraki dönemde eğer aday olursa, karşısındaki rakip kim olursa olsun iyi bir diyalog halinde bu işi götürebileceğini düşünüyorum Ama sonuçta tabiki seçimdir. Buna halk karar verecek, halk değerlendirecek. Bu nedenle bu memleketin anahtarını doğru insanlara teslim etmek lazım. Bende hep buna inanmışımdır bunun içinde bilgi birikimimi Gaziantep için gerektiğinde tüm belediye başkanları içinde kullanmaya hazır olduğumu söylemek istiyorum. Çünkü benim için önemli olan şey Gaziantep, Gaziantep'in büyümesi. Buna Gaziantep'te yaşayan her insanın bir şekilde katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Bende bunun için her zaman bu pozisyonda yerimi koruyacağım.

" BANA İHTİYAÇ OLURSA ADAY OLURUM

Meriç, isminin belediye ve milletvekilliği adaylığı için geçtiğiyle ilgili sorumuza da şöyle yanıt verdi" Seçimlere 1 yıl süre kaldı, siyasi partilerin kendi adaylarını bir an önce ortaya çıkarmaları gerek. Tabiki her insan gibi benimde gönlümde siyaset var ama tabi buna karar verecek bir örgüt yapısı var, özellikle CHP için söyleyeyim. Bunu da zaman gösterecek. Ben partimin şehri Gaziantep'e katkı sunmak için bana ihtiyacı varsa her konuda partimin yanımda yer alacağımı söylerim. Şu ana kadar böyle bir çalışmam yok. Bu konu hakkındada dedikoduları ortaya koyan arkadaşlar var özellikle parti içerisinde. Halbuki bana net ve açık bir şekilde ne sorulursa ona cevap verebilecek özgür düşünceye sahip biriyim. Tabiki Gaziantep'e hizmet etmek isterim. Ama bu konuyla alakalıda birebir bir çalışmam hala hazırda mevcut değil. Tabi belediye özellikle mesleki olarak da bana yakın olduğu için tercih durumunda önceliğim olacaktır. Ama zaman ne gösterecek bakıyoruz."

METRO BÜYÜK BİR BAŞARI

Ulaşım konusunda yapılan eleştirileri çözüm önerileri sunulmadığı sürece samimi bulmadığını, siyasi olarak düşündüğünü dile getiren Meriç, "Özellikle ulaşım konusundada büyükşehir belediyesine müthiş bir eleştiri yapılıyor. Ben şuna inanıyorum eleştirmek en kolay şey. Ben özellikle Fatma hanımla bu konuda bir çok kez hem fikir alışverişinde bulunduk hemde Türkiye'nin önde gelen ulaşım master planı hazırlayan hocalarıyla toplantılar yaptık. Ben Fatma hanımın bu meseleye ne kadar duyarlı olduğunu biliyorum. Eleştirmenin dışında gerçekten bu şehrin trafik sorununu çözebilecek fikri olan insanların net ve açık şekilde ortaya koyması lazım. Eğer bu sorunu çözmekle alakalı planları programları yoksada eleştirip bir kenara oturmamak lazım, bunu siyasi olarakda kullanmamak lazım. Metro bir hükümet programı, bunun programın içerisine bir şekilde sokulup bütçesinin ayarlanıp bir an önce başlanması lazım. Fatma hanım, bu konuda geçmiş dönemde yapmış olduğu bakanlık ve Ankara'daki bürokrasiyle yakın ilişki içerisinde olmasından dolayı Gaziantep için büyük bir şans. Bunun metro konusunda kullanılması lazım. Bu konuda Fatma hanıma büyük bir görev düşüyor. Altından kalkacağına inanıyorum. Çok büyük emek verdiğini biliyoruz. Büyük bir başarısı olduğuna inanıyorum. Şu an görevde başka bir belediye başkanı olsaydı, bu aşama bile zordu" şeklinde konuştu.

GAZİANTEP'İN EMRİNDEYİM

Her siyasi partinin içindeki değerlere sahip çıkması gerektiğini, ancak birlik beraberlik içinde olunursa bu şehre katkı sağlanacağını ifade eden Meriç şunları söyledi:"Rakibini aşağı çekmek için bir başkasına çamur atarak bu işi yapmaya çalışıyorlar. Buradan doğru sonuç çıkmaz. Aklı selim insanlarında bu dedikodulara inanmaması lazım. Hedefine giden yolda, karşısına kim çıkarsa çıksın bildiği doğrultuda, bildiği doğrularla kendi çevresiyle hedefine ulaşması lazım. Onları yıpratmaktan daha çok onları büyüterek partisine katkı sunacağının farkında olması lazım. İnsanların ayaklarından aşağı çekerek bir yere gelmenin ne o insana, ne o şehre, hiçbir yere, hiç bir şekilde bir faydası olmayacağını da insanların bilmesi lazım. Biz ancak birlik beraberlik halinde olursak bu şehre katkı sunabiliriz. Hem sivil toplum örgütleri olarak hem siyasi partiler olarak kim nerede nasıl olursa olsun önemli olan doğru insanların doğru yere gelmesi lazım. Ben bu konuda her zaman Gaziantep'in emrindeyim. Her platformda insanların yarışması gayet doğal. Önemli olan bu yarışta karşıdaki rakibin kaliteli olması, meseleleri bilmesi. Kim seçilirse seçilsin Gaziantep'e hizmet etme aşkıyla bilgi birikimiyle donanımlı olması çok önemli şeyler. Ben eğer aday olursam rakibiminde bu özelliklere sahip birisi olmasını isterim. Bu konudada Fatma Şahin gibi rakiplerle yarışmak isterim." Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum