Bayrama hazırız Bayrama hazırız

Fatma Şahin ile görüş alışverişinde bulunan GAZETE27 ekibi, Gaziantep için yapılması gerekenler konusunda değerlendirme yaparken, Şahin ise,  pahalılık konusunda denetimlerin sıklaşacağı açıklamasını yaptı.

Fatma Şahin, ziyarette yaptığı açıklamada,  “Pahalılık konusunda çok yoğun şikayet alıyoruz. Öncelikle Gaziantep’i pahalı kent algısından kurtarmamız gerekiyor. Bunu yapmak için, Gaziantep Valiliği ile organize şekilde denetimleri sıklaştıracağız. Tarım İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve belediyeler olarak bizler, sıkı denetimler yapacağız” dedi.

Esnafı da dinlemek lazım

Lokantacılar Odası ile fiyat tarifesi oluşturduklarını ve bunun uygulanması istediklerini belirten Şahin, “Gaziantep Ticaret Odası da kendi üyeleri için fiyat tarifesi belirleyecek. Aynı şekilde esnaf odası da… Tabi bunları yaparken, küçük esnafı da dinlemek gerekiyor. Maliyetleri, işletme giderlerini hesap etmek gerek. Gastronomi kenti olmak kolay değil. Gaziantep bunu başardı. Bu başarımızı pahalılık ile gölgelememek gerekiyor. Eleştirirken, Gaziantep’in gastronomi Kenti algısına zarar vermemek gerekiyor” diye konuştu. 
 

Editör: Ebru Kont