1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞARKLI

  3. GAZİANTEP BASKETBOL DOLUDİZGİN
HALİL ŞARKLI

HALİL ŞARKLI

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEP BASKETBOL DOLUDİZGİN

A+A-

Merhaba Gaziantep27 Gazetesi’nin kıymetli okurları…

Daha önce Gazi Şehrimizin kıymetli basın kuruluşlarında köşe yazmanın gurunu yaşarken, şimdi Gaziantep27 Gazetesi’nin sütunlarında spor yazılarımla sizlerle birlikte olacağım.

Bu imkânı sağlayan Gaziantep27 Gazetesi’ne teşekkürü bir borç bilirim. 

Gelelim bu sezon ortaya koyduğu basketbol ile her sezon olduğu gibi yine göğsümüzü kabartan Gaziantep Basketbol ’un,  Semt77 Yalovaspor maçında ortaya koyduğu başarılı oyuna…

Kâğıt üzerinde favori olduğumuz maça tam da favori gibi başladık…

Kırmızı - Siyahlılarda Jarmar Gulley ve Ryan Luther gibi önemli eksikler olsa da takım olabilmenin avantajını da kullanarak ilk iki periyotta rakibini sürklase etmeyi başardı

Kırmızı-Siyahlı temsilcimizin özellikle savunmada ortaya koyduğu performansa hücumdaki performansı da eklenince ilk yarıyı 25 sayı fark ile kapatması rakip Semt77 Yalovaspor için kaçınılmaz oldu. 

Temsilcimiz ilk yarıyı nasıl kapattıysa ikinci yarıya da aynı şekilde devam etti. 3. Periyotu da 26 sayı fark ile kapatarak son periyota rahat bir şekilde girdi. 

Son periyotta da işleri sıkı tutarak hem savunmada hem hücumda istikrarlı oyununu sürdüren temsilcimiz kâğıt üzerinde favori gösterildiği karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı başararak zirve yürüyüşünü sürdürdü. 

Karşılaşmada bir iki oyuncaya ayrı parantez açmak istiyorum. 

Özellikle yerli rotasyonunda eli kolu bağlı olan Kırmızı – Siyahlı temsilcimizde İsmail Cem Ulusoy’un ortaya koyduğu performans ile Koç Tutku Açık’ın yüzünü güldürdü.

30 dakika sahada kalan 26 yaşındaki başarılı oyuncu 13 sayı 11 asistle double-double yapan iki oyuncudan birisi oldu. 

Bu karşılaşma özelinde değil, sezon boyunca ortaya koyduğu performansla herkesin takdirini toplayan bir diğer isim ise Alpha Kaba.

Kaba, 32 dakika sahada kaldı. 32 dakikada 11 sayı, 16 ribaunt alarak o da Cem gibi double-double yaptı.  

Jarmar Gulley’in yokluğunda hücumda takımı sırtlayan Mılton Doyle ise karşılaşmanın en skorer oyuncusu olarak 21 sayıya imza attı. 

Ayağının tozuyla yeni takımıyla ilk karşılaşmasına çıkan Erık Mc Cree, gelecek adına ümit veren bir performans ortaya koydu. Mc Cree, 22 dakika sahada kaldığı maçta 11 sayı, 6 ribaunt ve 12 verimlilik puanı ile tamamladı. 

Ağabeylerinden bu kadar bahsetmişken birkaç kelam da genç kardeşlerine etmeden geçmek olmaz. 

Basketbol Gençler Liginde mücadele eden Gaziantep Basketbol ‘un genç yıldızları, B grubunda lider olarak yollarına devam ediyor. 

Son olarak Bahçeşehir Koleji’ni deplasmanda mağlup eden genç yıldız adayları bu hafta evinde B grubu sonuncusu Afyon Belediyespor’u konuk edecek. 

Kağıt üzerinde favori olarak gösterilen temsilcimiz karşılaşmaya sıkı bir şekilde hazırlandığı ve teknik heyetin rehavete kapılmamaları konusunda genç yıldızları sık sık uyarıyor. 

Kalın Sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar