Şahin, Güneyşehir Konut Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada memlekette kimsenin evsiz kalmayacağını belirterek, “Hiç kimse kira fiyatları yüksek oldu diye şikayet etmeyecek. Gaziantep’i birlikte inşa edeceğiz, kararlıyız.  Dağlardan şehirler kuruyoruz” dedi.

TEMELİ ATILDI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Güneyşehir’deki konut yapımının ikinci etabı için temel atma töreni düzenlendi. Birinci etabı kapsamında 500 konutun hazır hale geldiği Güneyşehir’in ikinci etabında bulunacak bin konutun tamamlanmasıyla Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Odası üyelerine evleri teslim edilecek.
 
YENİ BİR ŞEHİR KURULUYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Güneyşehir’de yeni bir şehir kurulduğunu belirterek, “Kuzeyşehir’de yeni bir şehir kuruldu. Güneyşehir’de yeni bir şehir kuruluyor. Kuş uçmaz kervan geçmez dağlarda hayat bulacak. Hayat bulan bu yerlerin yapımı, güçlü liderlikten geçiyor. Cumhurbaşkanımız ve güçlü bir ekibimiz var. Esnaf bizim ahi evranımız.  O kadar kıymetlisiniz ki bizim için. Bizim için o kadar önemlisiniz ki. Ahi evran demek; akıl ve ahlak ile bize gelen bizdendir, hak ile sabır dileyip bizi geçen bizdendir. Bizim için çok özel ve çok kıymetlisiniz. Esnaf ana damar, omurgadır. Vücutlar şehirler gibi. Esnaf mutluysa huzurluysa şehir mutludur. Türkiye Yüzyılı belediyeciliği ete kemiğe bürünüyor.”
 
GÜL: HER KONUDA ROL MODEL

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Gaziantep Milletvekili Abdülhamit Gül, Gaziantep’in her konuda olduğu gibi bu konuda da örnek bir modeli ortaya koyduğunun altını çizerek, “Ben bu modelden dolayı, bu hizmetten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e Gaziantep adına çok teşekkür ediyorum. Burada yeni bir şehir yükseliyor. Türkiye Yüzyılında Türkiye dünyanın parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Gaziantep, Türkiye Yüzyılının yıldız şehri olacak” şeklinde konuştu.
 
BİZİM İÇİK ÇOK KIYMETLİ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, servisçilere yönelik yapılan bu evlerin hayırlı olmasını dileyerek, “Şoförlerimiz bizler için çok kıymetli. Onlar sadece mesleklerini icra etmiyorlar bunu hayatlarında yaşıyorlar. Bu konutlarımız onlarım yaşamlarına inşallah hayat katar” dedi.

621 DAİRE DEV PROJE

Osman Toprak'tan sürpriz karar Osman Toprak'tan sürpriz karar

Başkan Özcan, “S.S. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yapı Kooperatifi temel atma törenine hoş geldiniz. Arsamız 48 bin metrekare alan içinde 27 bloktan oluşan 621 dairelik bir alandır. 2+1 ve 3+1 daireler esnafımızın beğenisine sunulacaktır. Bismillah diyerek başladığımız kooperatif kurarak esnafı ve sahibi etme projemizde yanımızda olan Büyükşehir Belediye Başkanımız ve tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Esnafın ev hayalinin son bulduğu düşük ödemeler ile ev sahibi olduğu bu dönemde temel atma töreni ele bir araya geldik. İnşallah 30 ay gibi bir sürede evleri hak sahiplerine teslim edeceğiz ve göreve geldiğimizde verdiğimiz en büyük sözümüzü de tutmuş olacağız” diye konuştu.