Eşini çok sevdiği için acı çekmesine gönlü razı olmayan 47 yaşındaki Semiye Canpolat, onu kaybetmemek için böbreğiyle hayata bağladı. Şeker hastalığı sebebiyle böbrek yetmezliği teşhisi konulan torna ustası Murat Canpolat, haftanın iki günü diyalize girmeye başladı. Bu süreçte işini de aksatmaya başlayan Canpolat, çevresindeki herkesten uzaklaştı.

HAYALLER BÜYÜK

Teşhis konulduktan sonra psikolojik ve fiziksel sıkıntılar yaşayan Canpolat'ı yalnız bırakmayan eşi Semiye Canpolat, geçen hafta Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesinde gerçekleştirilen nakille böbreğinin birini eşine verdi. Hastanede tedavisi süren çift, tedavilerinin ardından birlikte tatil yapmanın hayalini kuruyor.

İYİKİ VERDİM

Semiye Canpolat, eşi diyalize ilk girdiği günden beri ona böbreğini vermeyi teklif ettiğini anlatarak, "Eşim şeker hastasıydı. Sonra böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. 4 yıldır haftanın iki günü diyalize giriyorduk. Çok sıkıntılar yaşamaya başladık. İlk başta böbreğimi vereyim dedim ama bir türlü hayata geçirememiştik. Kısmet bu zamanaymış. İyi ki verdim." diye konuştu.

ÇOK MUTLUYUM

Murat Canpolat da diyaliz tedavisinin hayli zor olduğunu anlatarak, "Eşimden Allah razı olsun. Söyleyecek söz bulamıyorum. Allah onu çocuklarımıza bağışlasın. Çok mutluyum böyle bir jest her insana nasip olmaz. Eşimi seviyordum şimdi kat kat seviyorum." sözlerine yer verdi. AA