1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En doğru adrese süper nikah salonu
En doğru adrese süper nikah salonu

En doğru adrese süper nikah salonu

Merveşehir Mahallesi’nde toplam 13 bin 800 metrekare alan üzerine inşa edilen Şehitkamil Nikah Salonu hizmete açıldı.

A+A-

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, buranın faaliyete girmesinin ardından ŞKM'de sürdürdürdükleri nikah işlemlerini tamamıyla burada devam ettireceklerini belirtirken, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, “Karıncalar gibi çalışıp dev eserler bırakmak amacındayız. Cumhurbaşkanımızın ekibinin görevi de budur” dedi. Vali Davut Gül ise hizmetin vatandaşın ayağına götürüleceğini belirterek, Merveşehir’e Şehitkâmil Nüfus Müdürlüğü’nün devamı olan Merveşehir Nüfus Şefliğinin açılacağının müjdesini verdi.  AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan ise Fadıloğlu'nu övdü. Açılışın ardından Şehitkamil Nikah Salonu'ndaki ilk nikah da Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu tarafından kent protokolünün şahitliğinde kıyıldı. 

1merkez.jpg

GÖRKEMLİ TÖRENLE AÇILDI

Gaziantep’in kültür-sanat hayatına yeni bir renk katan Şehitkamil Nikah Salonu'nun (ŞNS) açılışı yoğun katılım ve görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Müslüm Yüksel, Sait Kirazoğlu, Nejat Koçer ve Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte kent protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 ŞEHİTKAMİL’E PRESTİJLİ ESER

Şehitkamil’e bir prestijli eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil’e yakışır eserlerin, hizmetlerin yanı sıra kültürel ve sanatsal zenginlikleri yaşatmak adına da hep bir adım attıklarını söyledi. Fadıloğlu, "Şehitkamil Nikah Salonu 13 bin 840 metre kare alan üzerine kurulmuş ve 3 bin 800 metre kare inşaat alanına sahiptir. ŞNS'nin içerisinde bir karşılama holü, içerisinde 600 kişilik bir salon, 150 kişilik bir salon, iki ayrı takı salonu var. Ayrıca VİP girişleri ve çeşitli müdüriyetleri içerisinde barındırıyor. Buranın faaliyete girmesinin ardından ŞKM'de sürdürdüğümüz nikah işlemlerini de tamamıyla burada devam ettireceğiz. Burada gençlerimize yönelik de üç salon oluşturduk. Bunlar bir adet kütüphane, bir adet ders çalışılabilecek sınıf ve bir adet de internet sınıfı oluşturduk" dedi.

merkez-002.jpg

YENİ KÜTÜPHANELERİ DEVREYE ALACAĞIZ

İlçedeki nitelikli eser sayısını arttırmak için çalıştıklarını ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, şu açıklamada bulundu:  “ Bundan sonraki süreçte de Allah kısmet ederse yeni kütüphaneleri devreye alacağız. Bizim derdimiz milletin derdiyle dertlenmek. Gönül belediyeciliğiyle fiziki mekanları yapmanın ötesinde yaşayan mekanlar olmasını sağlamak adına özellikle de genç neslimizin nitelikli birey olarak yetişmesini sağlamak maksadıyla kütüphane sayılarımızı artıracağız”

ŞAHİN: KALİTELİ ESER YAPILMIŞ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, "Ben Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu'nu ve ekibini yürekten kutluyorum. Burada kaliteli bir eser yapılmış. Kalite de detayda gizlidir. Bizim amacımız vatandaşımızın parasını araya vermemektir. Belediyeciliğin gereği budur. Vatandaşımızın parasını en doğru şekilde harcamak ve bunları vatandaşın işine yarayacak eserlere dönüştürmek bizim görevimiz. Karıncalar gibi çalışıp dev eserler bırakmak amacındayız. Cumhurbaşkanımızın ekibinin görevi de budur. Çalışarak güzel eserler ortaya koymaktır hedefimiz. Bugün de burada çok güzel bir eser ortaya konulmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum" diye konuştu. 

merkez25.jpg

VALİ GÜL: MERVEŞEHİR’E NÜFUS ŞEFLİĞİ 

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkâmil Nikâh Salonu ve Gençlik Kütüphanesi’nin açılışında yaptığı konuşmada hizmetin vatandaşın ayağına götürüleceğini bildirerek Merveşehir’e Şehitkâmil Nüfus Müdürlüğü’nün devamı olan Merveşehir Nüfus Şefliğinin açılacağının müjdesini verdi. Vali Gül, “Hizmeti vatandaşlarımızın ayağına getirmekten bahsedilirken biz de Şehitkâmil Nüfus Müdürlüğümüzün devamı niteliğinde Merveşehir Nüfus Şefliğini mahallemize getiriyoruz. Şehitkâmil’de de, Şahinbey’de de bir tane nüfus müdürlüğümüz var. Bu hem birikmeye neden oluyor hem de sizlerin oralara kadar gelmesi sizlere sıkıntı oluşturuyor. Hem bu mahalleye,  ihtiyaç halinde diğer mahallelere de nüfus hizmetini vatandaşa en yakın şekilde vermek istiyoruz. Bu sağlık, spor ve benzeri olmak üzere diğer hizmetler için de böyle” dedi.

AĞAÇ DİKECEĞİMİZ ALAN YOK

Gaziantep’in genelinde olduğu gibi Şehitkâmil’de de kültür sanat alanında kenti ileriye götüren eserlerin yapıldığını aktarın Vali Gül, “Bu anlamda belediyelerimiz tarih yazıyor. Gaziantep,  hem içte hem dışta göç alan bir şehir ve bu şehrin sorunları var. Baktığımızda çoğu mahallede dışarı çıkabileceğiniz, ağaç dikeceğiniz bir alan yok.  Ama yeni yerlerde nikâh salonları, konferans salonları, yeşil alanları ve spor tesisleri ile ihtiyaçlara olabildiğince cevap veriliyor. Büyükşehir Belediyesinin Gaziantep genelinde bu sene yapacağı 23 spor tesisi, havuz var” ifadelerini kullandı.

sanatmerkezi̇.jpg

ERDOĞAN: TEBRİK EDİYORUM

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun takdire şayan eserler yaptığını belirten AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, “Bugün Şehitkamil Belediye Başkanımızın yapmış olduğu bu kalitedeki eserlerin biraz önce isimlerini saydık. ŞKM, ŞSM, ŞNS. Tüm eserlerdeki kalite takdire şayan. Şu ana kadar Başkanımızın yapmış olduğu eserlerin tamamında kalite görürsünüz. Çok ciddi bir emek ve takip söz konusudur. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapılan bu çalışmalar artarak devam edecek. Ben, emeği geçen Belediye Başkanımıza ve tüm ekibine teşekkür ediyorum. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Halkımıza, şehrimize hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.