Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda geçen sene “Dünya Ebrular Günü’nde düzenlenen en uzun Ebru çalışması ile Gaziantepli sanatçı Mesut Osmanlıoğlu Guinness Rekorlar kitabına girmeyi başardı. Ebru sanatçısı Mesut Osmanlıoğlu, müzeleri ile ön plana çıkan Gaziantep’e yeni bir müzede daha kazandırmak istediğini söyledi. Osmanlıoğlu, Gaziantep’te bir Ebru Müzesi açmayı hedeflediklerini kaydetti.

İKİNCİ BAŞVURU

Geçen sene eylül ayında SANKO AVM’de düzenlenen denemede 76,47 metre kare uzunluğunda Ebru yapan Mesut Osmanlıoğlu, sponsor firma ve kurumlara da birer teşekkür plaketi verdi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in makamında gerçekleşen törende Valilik adına Vali Mehmet Taşdöğen’e, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na, SANKO Holding ve SANKO AVM’ye birer plaket verildi.

99 EBRU SANATÇISI KATILDI

99 Ebru sanatçısının katıldığı Ebru denemesinde Anadolu Süsleme Sanatları organizasyonunda gerçekleştirdi. Plaket töreninde açıklamalarda bulunan Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, sanatçıların bundan iki yıl önce yine rekor çalışması yaptığını, ancak başaramadıklarını belirtti. Aradan geçen iki yıldan sonra yeniden denediklerini ve bu kez başarılı olduklarını ifade eden Taşdöğen, bu denemede destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’in 2 binin üzerinde tarihi mekanları restore ettiğini açıklayan Taşdöğen, Gaziantep’in tam manasıyla bir kültür ve sanat kenti olduğunu kaydetti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ise, başta valilik olmak üzere kaymakamlıklar ve diğer belediyeler olmak üzere kültür sanata adına önemli çalışmalar yaptıklarını aktardı.

HABER MERKEZİ