1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. DP'lilerin durağı GAGİAD oldu
DP'lilerin durağı GAGİAD oldu

DP'lilerin durağı GAGİAD oldu

Demokrat Parti Milletvekili adayları 22 Temmuz Genel Milletvekilliği seçimi öncesi GAGİAD ziyaret ederek GAGİAD Yönetim Kurulu'na ve GAGİAD üyelerine seçim...

A+A-

Demokrat Parti Milletvekili adayları 22 Temmuz Genel Milletvekilliği seçimi öncesi GAGİAD ziyaret ederek GAGİAD Yönetim Kurulu'na ve GAGİAD üyelerine seçim hedeflerini ve programlarını sundular. GAGİAD dernek merkezinde gerçekleşen toplantıya, Demokrat Parti Gaziantep Milletvekili adaylarından, DP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Turan, Ahmet Şahapünlü, Yaşar Kaleoğlu, Asuman Sıvakçıgil, Sadık Aydoğan, Seçim Komitesi Başkanı Mustafa Soysal ve DP Yöneticileri ile GAGİAD üyeleri katıldılar.

SANAYİ ENVARTERİ ÇIKMALI

Demokrat Parti Gaziantep Milletvekili adaylarının GAGİAD'ı bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Erturhan konuşması sırasında Türkiye'nin ve özellikle de Gaziantep'in sorunlarına değinerek son yıllarda teşvik konusunun ilin öncelikli sorunu haline geldiğini belirterek yaşanan bu haksız rekabetin şehrin gelişebilmesi ve önemli atılımlarda bulunabilmesi için bir an önce sona ermesi gerektiğine değindi.

REKABET ENGELLERİ ORTADAN KALKMALI

Erturhan "İdeal olan bizim sanayi envanterinin ve teknoloji haritasının çıkartılması lazım. Onun için biz ne yaparsak yapalım rekabet engellerini kaldırmalıyız" dedi. GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Erturhan konuşmasında verimlilik konusuna da değinerek, ülkeler arasındaki kalkınmışlık farkını anlatan en önemli faktörün verimlilik olduğunu belirtti. Erturhan verimliliğin temel hammaddesinin rekabet olduğuna ve Türkiye'de toplam faktör verimliliğinin son derece düşük olduğuna değindi.

HEDEFLERİNİ ANLATTILAR

DP Gaziantep Milletvekili adaylarının GAGİAD'ı ziyaretinde daha sonra söz alan DP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Turan, Ahmet Şahapünlü, Yaşar Kaleoğlu, Asuman Sıvakçıgil, Sadık Aydoğan, Seçim Komitesi Başkanı Mustafa Soysal ülke sorunlarına yönelik çözüm önerilerini ve hedeflerini anlattılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.