Babaları çatı onarırken yüksek gerilim hattına dokununca öldükten 1 hafta sonra dünyaya gelen ve hastalıkları nedeniyle bakımları zor olan dördüzleri ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Şahin, bebeklere her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

Suruç'ta akraba olan ve 8 yıl önce evlenen Zehra ve Yılmaz Gökmen çiftinin 7 yıl önce 'Barış' adını koydukları bir çocukları dünyaya geldi. Yeniden çocuk sahibi olmak isteyen Zehra Gökmen geçen yıl hamile kaldı. Yılmaz Gökmen, kız kardeşinin evinin çatısını onarırken yüksek gerilim hattına dokunması sonucu ölmesinden 1 hafta sonra Zehra Gökmen, dördüz bebek dünyaya getirdi. 3'ü kız 4 bebeğe 'Ecrin Zozan', 'Fidan', 'Hebun' ve 'Şervan' adı verildi. Eşinin ölüm haberini doğumdan sonra öğrenen Zehra Gökmen, bebeklerinin de hasta olduğunu öğrenince tamamen yıkıldı. Gaziantep'in Eyyüp Sultan Mahallesi'nde emekli babası ile birlikte oturan Zehra Gökmen, bebekleri Hebun ile Şervan'ın kalbinin delik, Ecrin Zozan ile Fidan'ın ise eksik gelişim nedeniyle kol ve bacakları kısa olduğu için engelli kalma riski bulunduğunu ifade etti.

FATMA ŞAHİN ZİYARET ETTİ

Dramı ile gündeme gelen aileyi evinde ziyaret eden AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, bebeklere altın taktı. Bebeklerle ilgili her türlü işin takipçisi olacaklarını belirten Şahin, sevdiği bebeklerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Yaşadıklarının gazete ve televizyonlarda haber olmasından sonra her kesimden yardımların geldiğini ifade eden anne Zehra Gökmen, "İnşallah Fatma Şahin bize yardım eder. Eşimin emekliliği için gereken eksik olan 28 günün tamamlanması için bize yardımcı olunmasını istiyorum" dedi.

TAKİBİNİ YAPACAĞIZ

Fatma Şahin ise Gökmen'in sosyal güvenlikle ilgili talebinin takipçisi olduklarını belirterek şöyle konuştu: "Aileye destek olmamız gerekiyor. Konu gündeme geldiği andan itibaren hem vakıf üzerinden, hem de belediye başkanımız aileye destek veriyor. Ama annemizin doğal olarak sosyal güvenlikle ilgili bir talebi var. Vefat eden eşinin prim gün sayısında 28 günlük bir açığı var. Sosyal güvenlikle ilgili kısmı biz takip ediyoruz. Yapılması gereken ek ödemelerin takibini yapacağız." Fatma Şahin, aileyle bir süre sohbet ettikten sonra evden ayrıldı.

HABER MERKEZİ