1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Desteğimiz İrfan Demirci'ye
Desteğimiz İrfan Demirci'ye

Desteğimiz İrfan Demirci'ye

Türk Eczacılar Birliği Başkanlığına adaylığını koyan Gaziantepli İrfan Demirci başkanlığı kazanmak için gece gündüz demeden çalışıyor.

A+A-

Gaziantepliler olarak böylesine büyük bir kurumun başkanlığının kazanılması halinde kentimize gelecek olması büyük önem taşıyor. Tüm meslektaşları da bunun bilinci içerisinde hareket ediyor. İrfan Demirci kongre sürecinin yanısıra, eczacıların yaşadıkları sorunları da dile getirmekten geri kalmıyor ve "SGK’nın hiçbir suçu ve ihmali olmayan eczacıdan yaptığı yersiz kesintilere dur diyeceğiz. Eczacı yalnız olmayacak. İlacın eczacıdan uzaklaştırılmasına seyirci kalmayacağız. İlacın olduğu her alanda söz sahibi eczacı olacak” diye konuşuyor.

Gaziantep Eczacılar Odası Başkanı İrfan Demirci’nin yanı sıra Genel Başkan Erdoğan Çolak ve Genel Sekreter Arman Üner’in de aday olduğu Türk Eczacılar Birliği genel kurulu 14 Kasım’da seçimle nihayet bulacak.Türk Eczacılar Birliği Başkanlığına Birlikte Değişim sloganıyla giren Demirci, bütün hazırlıklarını yaptı. 43’ncü olağan genel kurulunu yapacak olan Türk Eczacılar Birliği’ne aday olan Demirci, “Eczacı güncel sorunlar ile boğuşurken, mesleğini sürdürebilme umutları da her geçen gün azalmaktadır. Oysa hiçbir sorunumuz çözümsüz değildir. Mesleğimizin geleceği örgüt içi rekabetten daha önemlidir. Dünü biliyoruz, yarını birlikte inşa edeceğiz” dedi. 

SORUNLARI BİLİYORUZ

Demirci, sorunları çok iyi bildiğini ve çözümü konusunda önemli çalışmalara imza atacaklarını belirterek, Türk Eczacılar Birliği Başkanlığına talip olduğunu söyledi. Eczacının ilaçtan ve sağlıktan koparılmaya çalışıldığını vurgulayan Demirci, “Türk Eczacılar Birliği Başkanlığı büyük kongresine giderken, bağımsız eczane yapısı çok uluslu şirketler tarafından tehdit ediliyor. Ekonomimiz her geçen gün daralıyor. Bürokratik yükler artıyor, güncellenmeyen mevzuattan kaynaklı sorunlarımız da büyüyor. Fakülte ve kontenjan sayımız artarak, mesleğimiz değersizleştiriliyor. Topyekûn var olma mücadelesi verdiğimiz bu süreçte yüklendiğimiz sorumluluk ve mücadele misyonunu Türk Eczacılar Birliği yönetimine taşımakta kararlıyız” diye konuştu. 

ÇÖZÜM HAZIR

Çözümünün hazır olduğunu belirten Demirci, “Liyakatle oluşturulmuş, mesleğin sorunlarına odaklanmış, karar alma süreçlerinde katılımcı, uygulamada şeffaf mücadelede kararlı, üreten ve paylaşan yol haritası belli olan, tek adamlar yerine birlikte yöneten geniş katılımlı bir anlayışını Türk Eczacılar Birliği’ni inşa ederek başlayacağız. Aklı, bilimi ve çağdaşlığı önceleyen tabanıyla bütünlenmiş, üyesine güven veren, görevi meslek haline dönüştürmeyen kadrolarla mümkün olacaktır. Değişen dünyada mesleğimizin gelişimine biz yön vereceğiz. Türk Eczacılar Birliği’nde değiştireceğimiz yönetim anlayışı ile ülkemizde eczacılığın gidişatını değiştirmeye, geleceğimizi dönüştürmeye talibiz” dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.