Gaziantep Panorama 25 Aralık Müzesi Özdemir Bey Konferans Salonu’ nda düzenlenen eğitim ve bilgilendirme toplantısı, Vali Kemal Çeber başkanlığında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında görev yapan eğitim uzmanları, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kurum amirleri ve personellerin katılımı ile gerçekleşti. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi (CİMER) Başkanı Durmuş Ersoy yaptı, “2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ne geçilmesi ile beraber kamuda birçok yeni kurum kuruldu. İletişim Başkanlığı da bu kurumlardan bir tanesi. Kurulurken de edindiğimiz misyonlardan biri devletle millet arasındaki iletişimi güçlendirmek idi. Biz bugün ‘Devletle Millet Arasındaki Köprü’ sloganı ile başlattığımız CİMER’ i anlatmak için buradayız” dedi. 

Bu mahallelerde su yok Bu mahallelerde su yok

CİMER ÖNEMLİ BİR KÖPRÜ

Toplantıda konuşan Vali Çeber; “ Vatandaşın işini kolaylaştırmak ve vatandaşa daha iyi hizmet vermeye endeksli bir zihniyet dönüşümünü de son 20 yıldır yaşıyoruz. Vatandaşın devletle iletişim kurduğu, devletle konuştuğu, devlete derdini anlatıp devletten çözümü ile ilgili cevap aldığı yollardan birisi CİMER sistemi. CİMER; en etkili, en çok bilinen ve en çok başvurulan yöntem olarak öne çıkıyor. Devletin vatandaş ile, vatandaşın da devlet ile sohbet ettiği bir yer.  CİMER’ e yapılan her bir başvuru bizim için son derece kıymetli. Çünkü vatandaş bizim velinimetimiz. Devlet olarak kurumsal varlığımızın nedeni olan vatandaşımıza hizmet etmek bizim görevimiz. CİMER’ i sadece bir şikâyet hattı değil, aynı zamanda bir teşekkür alanı, bir dertleşme alanı, devletin kendini test etme alanı olarak düşünüp, her türlü istatistiksel verinin de bizler için son derece kıymetli olduğunu bilerek, yapılan işlemlerin en doğru şekilde sonuçlandırılmasının önemli olduğunu değerlendiriyorum”
 

Editör: Ebru Kont