1. YAZARLAR

  2. Abdülkadir Toprak

  3. CERİT OBALARINDA ÖLÜMLÜ KAZALARDAN HABERİ OLAN VAR MI?
Abdülkadir Toprak

Abdülkadir Toprak

Yazarın Tüm Yazıları >

CERİT OBALARINDA ÖLÜMLÜ KAZALARDAN HABERİ OLAN VAR MI?

A+A-

Pazar günü saat 16 sıraları… Biz bu yola dikkat çekerken Durnalık yolu Ağzı taş ocağı yakınında iki araba kafa kafaya çarpıştı, yedi kişi yaralı bir kişi maalesef hayatını kaybetti.

Yaklaşık bir saat yol kapandı bekledik…

Yetkililer duyar mı ?

Adana eski yolu olarak bilinen en çok İslahiye ilçemize ve Antakya ilimizin Gaziantep'le ulaşımını sağlayan yol TEHLİKE SAÇIYOR.

Yol üzerindeki eski köylerimiz şimdiki mahallelerimizin Yamaçoba mahallesi ile Başpınar Yolu kavşağı arsında sık sık kazalar olmaktadır.

Köy olmaktan çıkarılan  ve Mahalle olan köylerimizde yaşayan güzel insanlarımız yollarının çift yol olmasını ve  trafik işaretlerinin de yapılarak kazaların önlenmesini istiyorlar.

Bu yolun yıllardan beri yapılacağı söylenir.

Çok seçim geçti yine unutuldu..

Olan kazalarda maddi hasarlı kazaların yanında ölümlü kazalarda büyük acılara neden olmaktadır.

Mahallelerden (Köylerden) ana yola çıkmak, ana yoldan mahallelere geçmek büyük sorun…Çevre halkı ve muhtarlar yaptıkları müracaatlardan netice alamıyorlar.

Bu yol sanki sarı kamyonlara tahsis edilmiş durumda.

Yolun genişlemesi, günün şartlarına yeter hale getirilmesi için kimsenin müracaat etmesi de gerekmez.

Olan kazalar emniyet raporlarında yer alıyor. Muhakkak yetkililerin de haberi var. Olmuyorsa sistemde bir sıkıntı vardır.

Basında çıkan bilgiler hele hele ölümlü kazalar vilayet görevlileri tarafından yetkililerin bilgilendirilmesinin yapılması gerekir. Ki bu olaylardan yetkilileri VALİNİN KAYMAKAMIM haberi olmalı ki tedbir alınsın.

Milletvekillerimizin bilgilendirilmeleri lazım.

Geçenlerde gittiğim Mersin ilimizin Taşucu tatil beldesi arası 90 km sık sık trafik işaretleri yaya üst geçitler var azami surat 70 km.

Burada kaza olması muhakkak ki daha az ihtimaldir. Nurdağı ilçemiz ile Yamaçoba mahallesi arası çift yol Yamaç oba ile Baş pınar kavşağı arası tek yol.

Sürat mahallelere yaklaşınca 30 km 50 km sınırlaması işaretleri var ama uyan yok. Çok kaza oluyor.

Çevre halkı üzgün acılı sesimizi duyan yok diye feryat ediyorlar. Buradaki yolun bir an önce çift yol yapımı tamamlanmalı. Mersin ilimizde olduğu gibi yakın yerleşim yerlerinin Mahalle olan buraların yollarında trafik işaretleri ile yol güvenliği sağlanmalı. EN ÖNEMLİSİ ACIMIZIN FERYADINI YETKİLİLER DUYMALI DİYEN BÖLGE HALKININ SESİ DUYULMALI.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.